Wpis z mikrobloga

#pytanie Mireczki. Warto kupić IPADa Pro + apple pencil, tak do amatorskiego rysowania?
Na filmach wygląda to niesamowicie. Jakby się tym zajmował zawodowo, to wziąłbym tablet graficzny z prawdziwego zdarzenia, ze stajni #wacom Jednak patrząc na lekkość tworzenia grafiki na ipadzie, i to że urządzenie będzie spełniać inne zadania, to zakup może być całkiem sensowny.

Używacie tego sprzętu? Rysujecie za jego pomocą? Jeśli warto rozważyć zakup, to którą wersję brać? Szukać starszej (może używka?) czy od razu brać wersję najnowszą. Ceny jak w przypadku jabłka - wiadomo - niskie nie są, dlatego jakbym już coś brał to maskymalanie sensownie.

#grafika #grafikakomputerowa #tablet #tabletgraficzny #apple #rysowanie
Sandman - #pytanie Mireczki. Warto kupić IPADa Pro + apple pencil, tak do amatorskieg...
  • 44
  • Odpowiedz
@Sandman: Kup sobie Surface Pro2 albo 3 i rysuj w prawdziwym Photoshopie, a nie zabawką dla pospólstwa, co się kreatywnym chce nazywać będziesz bawił...
  • Odpowiedz
Surface Pro2


@xandra: Jest do tego dedykowany rysik, taki jak apple pencil? On robi robotę. Używasz Surface'a w tym celu?

a nie zabawką dla pospólstwa


@xandra: Ale ja właśnie chcę zabawki :) Nie mam zamiaru płacić abonamentu za photoshopa. Wystarczy mi affinity i fajne narzędzie, jakim się wydaje Ipad.
  • Odpowiedz
@Sandman: surface jest taką samą "zabawką" jak iPad. Naczelnemu wykopowemu grafikowi z częstochowy za 2500brutto piecze bardzo Apple, nie ma sensu wdawać się jakiekolwiek dyskusje ani brać jej na poważnie. W każdym razie Apple jak zawsze wygrywa pod tym względem swoim os'em, intuicyjnością, ekosystemem. Jeśli chcesz "narzędzie" do pracy, to zainwestuj w jakiegoś profesjonalnego Wacoma z wyświetlaczem. Do zabawy iPad nadaje się wybornie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@btcmonster i o to mi właśnie chodzi. Żyć z tego nie będę. Chcę natomiast fajnej zabawki. Surface też się wydaje w porządku, w tym bardziej wszechstronny. Jednak rysowanie na nim (z tego co widzę) wygląda bardziej jak dotykowym ekranie po prostu. Przy iPadzie jest wrażenie dużej naturalności.
  • Odpowiedz
@Sandman: cała magia tkwi w tym pencilu i optymalizacji softu, który go obsługuje. Jak wiemy Apple robi od zawsze zajebiste czary na linii soft - hardware. Wyświetlacz nie różni się niczym od tego w surface, nie ma w nim nic magicznego. Po prostu wykorzystali niemal ten sam hardware dużo lepiej
  • Odpowiedz
@Sandman: Sam rozwazalem zakup iPada Pro do rysowania, ale jednak zdecydowalem sie na zwyklego iPada i jestem mega zadowolony. Jest gdzies o polowe tanszy, a rowniez mozna z nim uzywac apple pencil. Jesli nie jestes profesjonalista to w zupelnosci ci to wystarczy
  • Odpowiedz
@Sandman: ipada i apple pencila zaczęło używać ostatnio coraz więcej prosów(sporo Riotowych/Blizzardowych artystów np) do szkicowania, a nawet do profesjonalnej pracy, głównie przez Procreate. Sam mam Ipada 2018, bo byl najtanszy, a chciałem przetestować do rysowania. Pencil jest genialny, powiedziałbym nawet, że lepszy od Wacomowych piórek. Procreate ktore kosztuje tylko 10 baksów też wymiata i ma najlepszy system do wykreślania pespektywy ze wszystkich 2d programów jakie znam.
  • Odpowiedz
Sam mam Ipada 2018


@trisek: Zwykłego, nie wersje pro? Wybacz, ale trochę po omacku się poruszam w tych urządzeniach.
A tak ogólnie... czyli polecasz wybór ipad plus piórko?
  • Odpowiedz
@Sandman: tak, zwyklego. W porównaniu do Pro w procreate masz dość mało warstw do dyspozycji, więc jakieś skomplikowane obrazki odpadają, ale do poszkicowania jest super. Ogólnie polecam. :)
  • Odpowiedz
tak, zwyklego. W porównaniu do Pro w procreate masz dość mało warstw do dyspozycji, więc jakieś skomplikowane obrazki odpadają, ale do poszkicowania jest super. Ogólnie polecam. :


@trisek: Mnie głównie interesuje grafika wektorowa. Dlatego też myślałem o użyciu Affinity Designer w wersjia dla apple. Używam wersji pecetowej, i dla amatorszczaka w pełni wystarcza. Nie orientujesz się jak program będzie działał na zwykłym Ipadzie?
  • Odpowiedz