Wpis z mikrobloga

#pytanie Mireczki. Warto kupić IPADa Pro + apple pencil, tak do amatorskiego rysowania?
Na filmach wygląda to niesamowicie. Jakby się tym zajmował zawodowo, to wziąłbym tablet graficzny z prawdziwego zdarzenia, ze stajni #wacom Jednak patrząc na lekkość tworzenia grafiki na ipadzie, i to że urządzenie będzie spełniać inne zadania, to zakup może być całkiem sensowny.

Używacie tego sprzętu? Rysujecie za jego pomocą? Jeśli warto rozważyć zakup, to którą wersję brać? Szukać starszej (może używka?) czy od razu brać wersję najnowszą. Ceny jak w przypadku jabłka - wiadomo - niskie nie są, dlatego jakbym już coś brał to maskymalanie sensownie.

#grafika #grafikakomputerowa #tablet #tabletgraficzny #apple #rysowanie
Sandman - #pytanie Mireczki. Warto kupić IPADa Pro + apple pencil, tak do amatorskieg...
  • 44
@Sandman: jakiś czas temu byłem na jednej imprezce gdzie zatrudniono kilku artystów do rysowania karykatur jeśli ktoś sobie zażyczył. Wszyscy jechali na ipadach pro, rozmawiałem z jednym i mówił że do takiego rysowania to super sprzęt
@Sandman: moja kumpela która jest zawodowym grafikiem tez przesiadła się na iPada z tabletu graficznego do komputera. Mówi ze jej tak wygodniej. A z warstwami to tez nie tak źle bo z 30 na spokojnie uciągnie. No chyba ze walniesz jakąś rozdzielczość ogromną to może skorczyc Ci się do 15
@Sandman: rysowanie na ipadzie > rysowanie na desktopie. Affinity zainstalujesz na ipadzie i możesz właściwie zaprojektować wszystko. Procreate? Najlepszy soft do rysowania, bardzo łatwy, na start masz dużo pędzli i nie musisz bawić się w szukanie zestawów tak jak ma to miejsce zazwyczaj w Photoshopie. Oprócz tego Adobe planuje w końcu wypuścić pełnego Photoshopa na iOs, więc czuję, że będzie to przełom. Jak masz opcję to bierz bez namysłu, split screen
@adrianprzetocki oglądam , czytam i jaram się coraz bardziej :D
Chyba jestem na etapie wyboru modelu. Dalej myślę czy wystarczy zwykły czy jednak warto dorzucić do pro. Jak to jest wg Ciebie? No i nie wiem czy warto dokładać do większej pamięci wewnętrznej czy uda mi się utrzymać repozytorium w ryzach, przy najmniejszej pojemności.
@Strus: Koleżanka @xandra: jest chyba uprzedzona do marki, z pewnych powodów i wątpię żeby to zmieniła. Jednak obiektywnie patrząc i zauważając różnicę w sprzętach, czy ich mniej lub bardziej zamkniętych ekosystemach, to widać dobrze po samym użyciu iPada przez użytkowników. Graficy i artyści, bardzo chętnie używają tego urządzenia i to do efektownych, profesjonalnych prac - nie tylko do zabawy. Dobrze to widać po wieeeelu filmach choćby na yt, że proces
@Sandman: moim zdaniem wystarczy 64gb spokojnie. Zależy jeszcze od typu projektów, ale taki procreate eksportuje normalnie .psd (z warstwami) więc można poprzerzucać sobie na dropa w razie czego, choć szczerze wątpię, żeby w ogóle pojawiła się taka konieczność!
.psd


@adrianprzetocki: Super! Byłem dzisiaj w Cortlandzie, pomacać to na żywo... Mega wrażenie. Zwłaszcza pencil. Nie powiem, prawie mnie mają. Jeszcze resztki rozsądku sprawiają że się waham, ale jestem coraz bliżej krawędzi ;'D
@suqmadiq2ama: @xandra: @trisek: @e_mati: @Strus: @adrianprzetocki: Dzięki wszystkim za rady. iPad 11 Pro + pencil, stały się nowym członkiem rodziny :D
Pierwsze wrażenia są niesamowite. To moje pierwsze jabłko i to jak działa i zorganizowany jest system to mistrzostwo. Intuicyjność jest na takim poziomie, że znajduję daną funkcję naturalnie. Do tego ta płynność działania... Wiadomo że iPad nie zastąpi komputera, ale jako drugie urządzenie - doskonałe.
Pobierz Sandman - @suqmadiq2ama: @xandra: @trisek: @e_mati: @Strus: @adrianprzetocki: Dzięki ...
źródło: comment_pNupjMgQtmOhyv0AsJg8XoXEMjeT6cus.jpg
Daj znać jak się Affinity sprawuje( ͡º ͜ʖ͡º)


@xandra: Trochę mi teraz wydrenowało budżet, ale na pewno kupię Designera, to dam znać. Na razie jestem oczarowany Procreate. Będziesz miała okazję wypróbować sprzęt z pencilem to wypróbuj. Kto wie, może zmienisz podejście, bo to jest wręcz stworzone do rysowania i prostych prac nad grafiką - typu szybka modyfikacja w locie, korekcja zdjęć. Warto zasmakować środowiska Apple, bo
zwracasz xandrze za maść


@suqmadiq2ama: :P Czasem tak jest, że człowiek się zafiksuje na jakimś punkcie - to ludzka rzecz :) Warto jednak wyjść poza ramy, bo można się otworzyć na zupełnie nową jakość. Dawno temu też hejtowałem Apple, okazuje się że z powodu czystej nieświadomości.