Wpis z mikrobloga

Cześć, nieśmiało myślę o Civic X 1.5 Turbo CVC. Problem jest taki, że nie stać mnie na wersję z salonu PL, a sprowadzane ze stanów już mieszczą się w moim budżecie.
Teraz pytanie czemu ten sam samochód, z tą różnicą, że sprowadzany jest tańszy o 30-40% ?
Zapewne ze stanów sprowadza się tylko rozbitki i naprawiane trafiają do komisów w dobrych cenach. Pewnie można ustrzelić coś, co nie było mocno rozbite. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Drugie pytanie jest takie czy Civic X poza wersjami wyposażenia różnią się czymś od tych europejskich? Głównie piję do jakości wykonania.
#civic #honda #samochodyzusa
  • 12
@marsmarchmars jak masz znajomego/rodzinę to Ci może taka aukcję wygrać gdzie przykład auto miało przestrzelone drzwi i sprzedają je za 1/3 wartości w innych przypadkach naprawy będą za drogie, dolicz koszt pakowania i kontener cło itp, tym drożej auto w PL tym niby sie bardziej opłaca:)
@Natsu9: nie mówię tutaj o tym bym samemu się bawił w szukanie samochodu w USA i potem sprowadzenie do kraju i naprawę. Mówię o samochodach z USA, które już teraz są dostępne w naszych rodzimych komisach. Często sprzedawcy się zarzekają, że są bezwypadkowe. Zaczynam się zastanawiać nad zakupem Civic X u nas w kraju sprowadzonego uprzednio z USA i zastanawiam się jak bardzo na minę mogę wpaść.
@marsmarchmars używany samochód że stanów jest dużo pewniejszy niż ściągany z Niemiec, który i tak był pewnie rozbity. . W USA masz carfax i dużo zdjęć uszkodzeń z aukcji, więc mniej więcej wiadomo co było uszkodzone. Wystarczy znaleźć coś o nie dużych uszkodzeniach i masz fajne auto za dobrą cenę. Sam dla siebie i sciągałem inny samochód i bardzo polecam.
@marsmarchmars zwróć uwagę, czy wszystko zostało należycie dostosowane do wymagań EU. Pomarańczowe kierunki, tylne przeciwmgielne itd. Przed wykupieniem raportu carfax możesz wklepać VIN na stronie autoauctions.io (po zalogowaniu) lub autoastat.com. Będzie mniej więcej widać czy warto się dalej zagłębić w historię samochodu ;)