Wpis z mikrobloga

@rezystor: niekoniecznie, mam nieco nawet ponad to 15k, stanowisko leada w amerykańskim korpo i nie uważam aby to było super dużo bo zagranicą dostałbym 2-3 razy tyle

Poza tym strasznie mnie bolą podatki w tym kraju. Programuję od 13 roku życia. Mnóstwo godzin. Praktycznie to całe moje życie i codziennie poświęcam na to średnio 10-12h. Soboty, niedziele też.
  • Odpowiedz
Ogólnie jak PiS będzie mocno przyciskał takich ludzi jak ja to koniec końców wyjadę do USA bo już teraz coś takiego rozważam tylko moja dziewczyna nie chce zostawić rodziców samych.
  • Odpowiedz
@PyszneBuleczki: Można się z tym nie zgadzać, ale ja uważam że takim ludziom jak ja, stany dają lepsze warunki do życia. Znacznie tańsza elektronika i prąd oraz paliwo to tylko dodatek do tego.
  • Odpowiedz
@bboymc: Elektroniki raczej nie kupujesz regularnie. Paliwo zgadza się, ale odległości też są większe. Co do prądu i generalnie rachunków to moim zdaniem są spore i nieproporcjonalne, tak samo jak zresztą ceny jedzenia. Nie mówiąc o ubezpieczeniu, 2 tygodniach wolnego w roku i braku urlopu macierzyńskiego. Generalnie bardzo sporo osób narzeka, że z roku na rok coraz ciężej i gorzej się żyje, że system się zapada i rząd musi coś
  • Odpowiedz
@PyszneBuleczki: Nie chcę wdawać się w długie dyskusje bo mógłbym na ten temat godzinami. Ceny jedzenia (około 70% większe) nie są wysokie w porównaniu do zarobków. Widziałem mnóstwo statystyk i wykresów. Byłem też na miejscu i wygląda to tak. Zarobki są 2-3 raza większe. Ceny mieszkań porównywalnie do zarobków bo 2-3 raza ale mimo tego przeciętnego amerykanina stać kupić conajmniej 50% więcej towarów i usług niż przeciętnego polaka. Najlepszą opcją
  • Odpowiedz