Wpis z mikrobloga

Mam w planach kupno nowej planszowki i chciałbym się was poradzić co wybrać.
Mamy stała ekipę 4 osób i w takim gronie będzie najczęściej grane. Gry w które gramy i przypadły nam do gustu: Terraformacja Marsa, Tzolkin, Cywilizacja, Catan.
Chciałbym coś złożonego z nie za duża losowością, w sumie im mniej tym lepiej. No i krótsze niż cywilizacja bo jest mega długa na 4 osoby.
Z tego co przeglądałem to Agricola wygląda fajnie. A wy co byście polecili?

#grybezpradu
  • 25
@marilmaril wsiąść do pociągu mamy, pierwsza planszowka i już się trochę przejadła :)

@Sarikaw co do kawerny to wiem że to taka agricola na sterydach i są dwa obozy, jedni są za kawerną a drudzy za Agricola. Jeszcze do rozważenia :D

@OSH1980 to nie radziol zrobił ten wpis tylko ja i nic na temat splendoru się nie wypowiadałem :P ale grałem kiedyś w niego i tak czy siak odpada :)

Dzięki wszystkim
@radziol88: @OSH1980: Splendor to gra, którą można wygrać kupując losowe budynki, nie posiadając żadnej taktyki i ewentualnie wykonywać pod sam koniec jakieś reakcyjne ruchy.

@SpeeDKB: Mam podobną sytuację jak Ty. Ekipa 4-6 osób, gry w zasadzie te same. U nas sprawdził się Colt Express:
https://www.rebel.pl/product.php/1,606/97026/Colt-Express-edycja-polska.html

Jako taka gra, która nie jest aż tak długa, a przyjemnie się w nią gra. Losowość bardzo niska.

Oczywiście warto zajrzeć po klasykę