Wpis z mikrobloga

via Android
  • 1
@go-away Sugestywna grafika z nawiązaniem do ostatnich smutnych wydarzeń z Gdańska. No i ta rękojeść z podobizną Kaczyńskiego...
  • Odpowiedz
Mowa nienawiści, sugerowanie że za użycie noża odpowiada Kaczyński.


@Kempes: To nie jest "mowa nienawiści", cokolwiek by się o tej grafice nie sądziło. Mowa nienawiści byłaby, gdyby grafika sugerowała użycie noża wobec Kaczyńskiego.
  • Odpowiedz
@Kempes: w zgodnie z orzeczeniami sądów i wyrokiem europejskiego trybunału praw człowieka prawo do wolności wypowiedzi ma przelozenie także na wypowiedzi obraźliwe, a politycy powinni liczyć się z ostrzejszą krytyką dopóki nie narusza dobrego imienia. Na podobnej zasadzie istniały w opinii publicznej polityczne akty zgonu Adamowicza. Niejednokrotnie były sytuację z paleniem kukieł polityków, wywozeniem ich na taczkach, czy w przypadku Ukrainy to wyrzucanie realnych osób do smietników. W przypadku Francji
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Maneharno Widzę, że zaczynasz powoli lubić anarchię...
Wieszanie ludzi na szubienicach, nawet przysłowiowych, w mojej ocenie przekracza granice dopuszczalnej krytyki. To samo z tą grafiką.
  • Odpowiedz
@Kempes: Ja to widzę tak : Grafika sugeruje, że Kaczyński (czy też jego rządy, działania, polecenia) w jakiś sposób odpowiada, czy też przyczynił się do tego co się stało z prezydentem Gdańska.
Jest to dosyć sugestywna i ostra w przekazie grafika, która sugeruje pewne związki przyczynowo-skutkowe.
Chyba nie sugerujesz, że nie można mieć zdania i opinii.
Niektórzy wierzą, że PIS szczuł na PO i przyczynił się do tego ataku i
  • Odpowiedz
nie znaleziono znamion mowy nienawiści.


@Kempes: Tak formalnie to w Polsce nie ma takiego przestępstwa jak skierowanie "mowy nienawiści " przeciwko konkretnej osobie, tylko przeciwko określonym grupom. Politycy na szubienicach to była raczej groźba popełnienia przestępstwa na szkodę jakiegoś polityka - tyle tylko że taka groźba musi budzić uzasadnioną obawę jej spełnienia. Ani tu ani tam raczej czegoś takiego nie było, Adamowicz i reszta powinny wytoczyć powództwo cywilne o naruszenie
  • Odpowiedz
@Kempes: moim zdaniem aborcja jest gorsza od eutanazji, ale jakie ma znaczenie moja ocena. Niech organy państwowe rozpatrują przypadki indywidualnie tak, jak to robią. Choć i tak nagle uznaje się, że sztuka, czy raczej "sztuka" pewne granice przekracza i ma na to niemal urzędowe przyzwolenie. Ponoć taka jej rola, żeby szokować. Nie powinno się nakładać cenzury na sztukę i na osoby prywatne. Trzeba pamiętać że to nie plakaty, ideologie czy
  • Odpowiedz
@Kempes:

W sumie to każdy morderca to chory psychicznie, tak wynika z twojego wpisu.

Chyba nie do mnie ta odpowiedź, bo nie rozwodziłem się na tym tematem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@go-away Napisałeś, że "chory psychicznie zabił osobę publiczną i przypisywanie temu, jakiś podtekstów politycznych jest raczej słabe."
Tak był chory, ale w jego przypadku nie można mówić, że był niepoczytalny non stop. Dobrze się zorganizował, miał podrobioną plakietkę prasową, wybrał bardzo dobrze moment ataku... no i jeszcze to jego oświadczenie.
Ale czy był poczytalny czy nie to już biegli wyjaśnią.
  • Odpowiedz
@Kempes: Mylisz pojęcia. Miał stwierdzoną schizofrenię paranoidalną i był na nią leczony, czyli był chory psychicznie. Osoba chora psychicznie, nie musi być głupia i nieporadna, może być jak najbardziej przebiegła i zdolna do logicznego myślenia. Mógł działać samodzielnie i mógł też przez kogoś manipulowany i sterowany, to że mógł nie znaczy że był.
Dlatego twoje stwierdzenie dotyczące mojej wypowiedzi jest nieprawdziwe:

W sumie to każdy morderca to chory psychicznie, tak
  • Odpowiedz
@go-away: Ale to, że ktoś jest chory psychicznie nie wyklucza motywów politycznych (tu morderca otwartym tekstem powiedział, że kierują nim motywy polityczne). Chory psychicznie był jakoby Niewiadomski, Waluś też miał zaburzenia, bodaj wszyscy biali terroryści w USA zostali uznani za chorych psychicznie.
  • Odpowiedz
@Andreth: Ja nigdzie nie napisałem że choroba psychiczna, wyklucza motyw polityczny.
Chociaż jak już podrzuciłaś temat tego co powiedział, to dla mnie nawet jego oświadczenie nie nosi znamiona stricte motywu politycznego. Prędzej bym powiedział, że zemsty za jego zdaniem niesłuszne skazanie/zamknięcie.
  • Odpowiedz
Chory psychicznie był jakoby Niewiadomski, Waluś też miał zaburzenia, bodaj wszyscy biali terroryści w USA zostali uznani za chorych psychicznie.


@Andreth: @go-away: Nie wydaje mi się.

1) Kaczynski został uznany za zdolnego psychicznie aby stanąć przed sądem. Był oceniany przez wielu psychiatrów, nie wszyscy znaleźli w nich poważną chorobę psychiczną, a on sam do dziś utrzymuje że jest jak najbardziej zdrów na umyśle. Co ciekawe, jego manifest był recenzowany przez wiele osób i absolutnie nie został oceniony jako dzieło szaleńca -
  • Odpowiedz
To nie jest "mowa nienawiści",


@Andreth: Jak Kali kraść to jest dobre, jak Kalego okradną to jest złe.
Sugerowanie, że Kaczyński odpowiada za mord dokonany przez chorego psychicznie nożownika zupełnie nie jest mową nienawiści...
Nazwanie Komorowskiego - "komoruskim" - jest według ciebie mową nienawiści.
Jesteś po prostu agitatorem, a ta ostatnia tragedia nic dla ciebie nie znaczy, to tylko nowe paliwo polityczne dla ciebie. Cały czas plujesz jadem
  • Odpowiedz