Wpis z mikrobloga

Czy mogę postawić taki garaż jak na żółto w granicy działki? Już się gubię w tym ale czy dobrze zrozumiałem że ściana przy działce max 6,5m, wysokość garażu max 3,0m, ściana od działki sąsiada REI60?
Tuż na granicy będzie stało ogrodzenie z paneli czy to prawda że ściana garażu albo w granicy czyli demontaż płotu albo 1,5 m od płotu?
#budownictwo #budujzwykopem
eko_zgonus - Czy mogę postawić taki garaż jak na żółto w granicy działki? Już się gub...

źródło: comment_GtLQMuT9fisHpQZhRviZHHBCeOtMH7vh.jpg

Pobierz
  • 12
@SlodkoGorzki: Zgadzam się, że może się wybudować przy granicy, ale wydaje mi się, że może to zrobić na zgłoszenie. Owszem, działka znajduje się w obszarze oddziaływania, ale nie musi oznaczać, że oddziaływanie to ograniczy możliwość zagospodarowania sąsiedniej działki. Co myślisz? To tak w ramach wymienienia się poglądami bo uważam, że pozwolenie na budowę jest bezpieczniejszą drogą dla inwestora.
@chafer: Robiłem podobny temat z budynkiem gospodarczym 1,5m od granicy. Zgodnie z warunkami technicznymi paragraf 12, ustęp 5 takie usytuowanie budynku (w granicy, lub od 1,5m do 3m) powoduje objęcie sąsiedniej działki obszarem oddziaływania obiektu, a to wymusza procedurę pozwolenia na budowę.