Wpis z mikrobloga

Najlepszym prawym obrońcą bez wątpliwości został Marcin Baszczyński (przepraszam za błąd w nazwisku zrobiony wczoraj wynikał on z pośpiechu i autokorekty którą poprawiałem lecz i tak umknął mi ten WIELbłąd! Dziękuję @bylu za czujność). Dziś dwa głosowania na środek obrony.
Bogdan Zając

Gdy przychodził do Wisły w klubie nie było pieniędzy, lecz mimo to głośno marzył o mistrzostwie Polski. Kilka lat później to pragnienie zrealizował. Gole w lidze strzelał tylko tym drużynom, z którymi związany był po odejściu z Krakowa. Dla Białej Gwiazdy wystąpił 208 razy, a dowodzona przez niego obrona aż 77 razy zachowała czyste konto. Już w pierwszym wywiadzie niespełna 23-letni wówczas gracz spytany został o swoje cele z Białą Gwiazdą. „Mistrzostwo” - wyrwało się Zającowi - i, jak się później okazało, przyrzeczonego słowa mierzący 188 cm wzrostu stoper dotrzymał!

Kazimierz Węgrzyn

Po powrocie do Polski w 1998 roku został piłkarzem Wisły Kraków, a w następnym sezonie po powrocie zdobył Mistrzostwo Polski. Później był jeszcze piłkarzem: Pogoni Szczecin, Widzewa Łódź i Cracovii.

Mariusz Jop

Jop twoja mać....

Na pewno! Mieszkam w Krakowie od dłuższego czasu, grałem tu przez wiele lat. Wisła to klub, z którym odnosiłem największe sukcesy. Mam bardzo dużo przyjemnych - i tylko parę nieprzyjemnych - wspomnień, natomiast zdecydowanie jest to klub bliski mojemu sercu.

Arkadiusz Głowacki

Gdy zbyt często używa się słowo legenda, traci ono na wartości. Kogo jednak mianować takim mianem, jak nie piłkarza, który rozegrał dla Białej Gwiazdy 461 meczów, pobijając wszelkie rekordy pod względem ilości występów. Trudno żegna się takich zawodników - lecz niestety właśnie nadszedł taki czas. Panteon Gwiazd Białej Gwiazdy zasila dziś Kapitan przez wielkie „K” - Arkadiusz Głowacki!

Tomasz Kłos

Przed sezonem 2003-2004 wrócił do polskiej ligi do Wisły Kraków. W polskiej ekstraklasie debiutował 29 lipca 1995 roku w spotkaniu ŁKS-u Łódź ze Stomilem Olsztyn. W reprezentacji Polski zagrał w 69 spotkaniach strzelając 6 bramek. Zdobył mistrzostwo Polski z ŁKS-em Łódź w sezonie 1997/1998 i Wisłą Kraków 2003/2004 i 2004/2005. W sumie na boiskach polskiej ekstraklasy rozegrał 200 spotkań, w których strzelił 27 bramek. Jest członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta...

Cléber

Trener Maciej Skorża tak ocenił brazylijskiego stopera. „Z kimś takim jak Cleber jeszcze nie pracowałem. Wszyscy wiemy, jak ważną postacią dla naszej drużyny jest Cleber. To wiodący zawodnik, nie tylko jeśli chodzi o formację defensywną. Jest postacią unikalną jak na polskie warunki, jeśli chodzi o podejście do swojego zawodu. Gdybyśmy mieli czterech takich Cleberów pod względem mentalnym, to nasza postawa wyglądałaby jeszcze lepiej.”

Dariusz Dudka

Gra Dariusza Dudki zawsze wywoływała ożywioną dyskusję wśród fanów – na początku kariery, uważany za „młodego zdolnego”, podstawowy reprezentacji młodzieżowej, w jednym meczu dobrą grą potwierdzał racje swoich wielbicieli, by w następnym - błędami i nierozważnym postępowaniem - dać silne argumenty krytykom. W jednym z wywiadów Dudka przyznał, że jego błędy w obronie wynikają z faktu, że czasem „zamyśla się” i w ten sposób nie podąża za akcją, pozwalając na zbyt wiele rywalom.

Marcelo

Marcelo stworzył solidny duet na środku obrony z Arkadiuszem Głowackim, obaj zawodnicy zostali nominowani do nagrody dla najlepszego obrońcy Ekstraklasy na gali „Piłkarskich Oscarów 2009”, którą otrzymał ostatecznie Głowacki. Marcelo został również wybrany piłkarzem miesiąca grudnia w Ekstraklasie przez trenerów i kapitanów drużyn ligowych.

Kto jeszcze? Bunoza? Chavez? Trochę ich było i wybór naprawdę ciężki. Zaraz po tym poście pojawi się kolejny z wyborem drugiego środkowego obrońcy i proszę nie zaznaczać w obu ankietach tego samego piłkarza!
#wwc #wislakrakow
Havanamananama - Najlepszym prawym obrońcą bez wątpliwości został Marcin Baszczyński ...

źródło: comment_2u6YINQQK6mgJZCwgsUswTJX6CjZbndW.jpg

Pobierz

Najlepszym środkowym obrońcą Wisły był

  • Bogdan Zając 1.0% (1)
  • Kazimierz Węgrzyn 0% (0)
  • Mariusz Jop 2.0% (2)
  • Arkadiusz Głowacki 40.4% (40)
  • Tomasz Kłos 1.0% (1)
  • Cléber 11.1% (11)
  • Dariusz Dudka 0% (0)
  • Marcelo 43.4% (43)
  • Ktoś inny (komentarz) 1.0% (1)

Oddanych głosów: 99

  • 8
  • Odpowiedz
@janusz002: Jop Twoja mać... Ale oprócz tego meczu to grał całkiem nieźle więc został umieszczony :)
@Kalafiores: obie... XD W sumie są trzy jest jeszcze ta:
https://www.wykop.pl/wpis/38364095/w-sumie-jeszcze-pytanie-jak-wedlug-was-lepiej-bez-/
Chodzi o to że miejsca jest dla dwóch środkowych obrońców i ciężko wskazać jednego a potem z pozostałych drugiego więc postanowiłem dać szansę wypowiedzieć się jednocześnie :) czy był to dobry pomysł dowiem się jutro ale mam nadzieję że wyjdzie ok
  • Odpowiedz