Wpis z mikrobloga

Mirki, mam budżet 12k na samochód (ubezpieczenie swoją drogą), powiedzcie mi, jak rozdzielilibyście te 12 tysięcy, np 7k na samochód i 5k na naprawy czy to za dużo/za mało na naprawy na start? Szukam czegoś niestarszego niż z 2005 roku, najlepiej hatchback, ewentualnie sedan.
#motoryzacja #samochody
  • 8
  • Odpowiedz
@krychu789: kupiłbym coś za 9-10k i resztę władował w pierwszy serwis. Dobrze będzie podjechać samochodem na stację diagnostyczną żeby sprawdzić podstawowe podzespoły i obejrzał podwozie (w 14 letnim aucie zawsze będzie coś do roboty, ale ważne żeby podłoga i progi były zdrowe)
  • Odpowiedz
@krychu789 Renault Megane II 1.6 w benzynie, Ford Focus I 1.6 w benzynie, ewentualnie jeśli interesuje cię Diesel to polecam Fiata Stilo 1.9 JTD. 5k to troszkę za dużo, oczywiście zależy w jakim stanie jest auto, sprawdź do danego modelu ile kosztuje rozrząd, jedz na diagnostykę tam dowiesz się o innych usterkach i będziesz mógł zrobić kosztorys tego co musisz włożyć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krychu789: przerejestrowanie, rozrząd, olej i filtry to na start . Dodaj OC i opony, jak nie masz w ogłoszeniu. Reszta wydatków zalezy od tego, jak dokładnie obejrzysz samochód przed zakupem. Podsumuj sobie, odejmij od 12k i wtedy ustaw filtr na otomoto. No i przyjmij, że im niższa cena auta od sredniej rynkowej, tym gorszy stan techniczny
  • Odpowiedz
@pikazo_02: myślałem głównie o Focusie II (wydaje mi się że Tobie też o tego chodziło bo mk1 była produkowana do 2004 roku :)) ale też dzisiaj w oko wpadła mi Laguna, Megane też niegłupi
  • Odpowiedz
@krychu789 Focus II faktycznie w tym przedziale się znajdzie, zapomniałem xD Jeździełem C-Maxem z 1.6 Tdci 110km, teraz jeżdżę już drugim z tym samym silnikiem, bezawaryjne autko. Jeśli zależy Ci na niskim spalaniu poszukaj 1.6 tdci 90KM, bez dwumasy i DPF. Laguna tylko po liftingu, mniej awaryjna, tylko benzynę szukaj w Megance musisz mieć na uwadze elektronikę, również staraj się o benzynę (dobra współpraca z LPG), diesele są dość awaryjne (obracają
  • Odpowiedz
@krychu789 patrząc na Focusa w dieselu pamiętaj też że podkładki pod wtryskami potrafią przepuszczać olej, czuć wtedy zapach spalin w aucie. Warto sprawdzić czy wszystkie wtryski są dokrecone, ale sama wymiana nie jest droga. Zwróć uwagę na rudą, szczególnie tylna klapa. Szukając diesla obracaj się w 1.6 tdci, 1.8 ma awaryjne turbo a 2.0 to rakieta i spalanie ma nie małe. O benzynie wiem tyle, że nie toleruje gazu, aczkolwiek 1.6
  • Odpowiedz