Wpis z mikrobloga

Znikający support Google.
Ruszając z własnym biznesem przyszedł czas na promocję i reklamę. Oczywiście na początek reklamy googlowe, bo wszędzie piszą żeby od tego zacząć. Nigdy tego nie robiłem więc ucieszyłem się kiedy dostałem informację zakładając konto AdWords, że dostępny jest darmowy support na start od Google. No więc zgłosiłem się do tego supportu. Po jakimś czasie telefon, przedstawia się Pan, mówi że z Google i czy mam czas żeby teraz przelecieć po kampanii. Dobra robimy. Wszystko zajęło około czterdziestu minut, okazało się że większość mam dobrze skonfigurowaną (robiłem z jakimś tutorialem na YT), ale fajnie by było jeszcze ruszyć z remarketingiem i że w ogóle moge pomyśleć o słowach kluczowych i mu podesłać, a za dzień czy dwa sprawdzi i odpisze (bo akurat był nowy rok i dni wolne). No dobra, wymyśliłem słowa kluczowe i przesłałem razem z pytaniami o remarketing, jak umieszczać kod śledzenia na stronie. I po tych dwóch dniach - cisza. Po tygodniu mail czy wszystko jest ok - cisza. Kolejny mail - nic. Dwa tygodnie - zero. Kampania leci, jakieś kliknięcia są, ale zero konwersji (w sensie zapytań od potencjalnych klientów).
Kasa się ściąga, Google zadowolone, próbuję jakoś ogarniać te keywordsy ale bez większych rezultatów. Jasne, wiem że trzeba czasu, prób i błędów, że są tutoriale a że najlepiej to wynająć do tego agencję. Ale po co robić wrażenie że jest fajna firma której zależy na klientach, i że to nie działa na zasadzie ściągania kasy od frajerów, bo i tak muszą się reklamować. Już lepiej w ogóle nie dawać tego supportu i zaoszczędzić na obsłudze bo w końcu za te 40 min rozmowy będzie trzeba komuś zapłacić. Tyle jeśli chodzi o pierwsze wrażenia z AdWordsami..
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@1flamaster: e tam, najlepsze w Ads jest to, że jest skrypt (wbudowany), który podwyższa kwotę MAX CPC gdy jesteśmy na przykład na drugiej tronie wyników a nie ma, gdy jesteśmy za wysoko! Wyobraźcie sobie 200 słów kluczowych z odpalonym tym automatem, mamy CPC np na 1 zł każda, włączasz skrypt po miesiącu wszystkie masz już na 3zl za CPC (ponieważ był czas świąt i przez 2 tyg stawki się podniosły) ale