Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie słuchawki z mikrofonem i mam problem.
W laptopie mam 2 gniazda jack (słuchawki i mikr). Jak podłączę słuchawki to system "pyta" mnie co podłączyłem. Przy mikrofonie nie ma nic.
Słuchawki działają bez zarzutu. Podpinam mikrofon... nic. Wyłącza się jedynie ten wbudowany w laptopie a jak wyciągnę wtyczkę to się włącza więc system jakby to wykrywał.
Możliwe, że gniazdo w biosie wyłączone? Jakieś sterowniki mam doinstalować pod to?

W ustawieniach dźwięku jest tylko wbudowany mikrofon i Miks stereo.
Jakieś rady?
Laptop to msi ge72 2qc. Win 8.1.

  • 7
  • Odpowiedz
@scomander: z laptopem to częsty problem. W urządzeniach do nagrywania sprawdź ukryte urządzenia, może tam będzie mikrofon z słuchawek i go aktywuj. Jeżeli nie to często przy podłączaniu program sterownika pyta co podłączyłes - sprawdz kilka wariantów (czasem są np. 1. Słuchawki 2. Słuchawki duże 3. Słuchawki II itp.)
  • Odpowiedz
@milkajr: Jak właczyć te ukryte urządzenia?
Jak pisałem wcześniej to system nie pyta co podłączyłem.
Nahimic wykrywa podłączenie i odłączenie ale przy odsłuchu siebie nie słyszę.
  • Odpowiedz
Jak masz listę urządzeń, mikrofon i miks stereo to prawy przycisk myszki i "pokaż ukryte urządzenia" czy coś w ten deseń.
  • Odpowiedz
@rabarbarowyStraznik: @milkajr:
Dzięki ziomki za porady ale już znalazłem rozwiązanie.

Usunąłem wszystkie urządzenia audio jakie wykrywał mój laptop. Zrestartowałem komputer. Wykrył mi dodatkowy mikrofon, słuchawki itp. Zaktualizowałem sterowniki... działa :)
  • Odpowiedz