Wpis z mikrobloga

@Emil1803: Motyl alpejski, to węzeł, który ma tą zaletę, że dobrze przenosi obciążenia na linie, nie rozwiązując się przy tym. Dodatkowo nie zaciska się mocno pod obciążeniem i łatwo się go rozwiązuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@so0owa to o zaciskaniu właśnie sam się dowiedziałem

Znasz jakieś lepsze węzły używane na jako pętla na środku?

I jaki byłby najlepszy jeśli chciałbym ją zrobić, ale obciążenie byłoby tylko na jednym końcu liny?
  • Odpowiedz
@Emil1803: Cumplu nigdy nie wspinałem się w 3 zespole na pojedynczej linie. Ale Czesi robią krawat na zasadzie przeciągania pętli przez łącznik i przeklądają przez głowę :D
  • Odpowiedz
  • 0
@so0owa właściwie to ja nie jestem z taku #wspinaczka

Szukam odpowiedniej pętli do zrobienia żeby zacumować łódź do palika na który można nałożyć pętlę od góry robiąc ją na środku
  • Odpowiedz
@Emil1803 Moim zdaniem, najprostsze rozwiązania najlepsze we wspinaniu. Motyla zaleta chyba tylko taka że się aż tak nie zaciska ale wydaje mi się że przy obecnej technologii lin to drugorzędna sprawa.
  • Odpowiedz
@Petzl_Nomic:

Motyla zaleta chyba tylko taka że się aż tak nie zaciska ale wydaje mi się że przy obecnej technologii lin to drugorzędna sprawa.

Myślę, że jak spędzisz kiedyś pracowite 30 minut złorzecząc wszystkim znanym bóstwom próbując rozwiązać zaciśniętą kluczkę, to zmienisz zdanie :P
  • Odpowiedz