Wpis z mikrobloga

Ale #!$%@? z aftermarket.pl :( Ukradli mi domenę...

Wyszukiwałem sobie domenę na nazwa.pl, żeby sprawdzić cenę i zastanowić się, czy kupić tam, bo już kiedyś tam coś miałem. 3 dni później sprawdzam, a domena już zajęta. Oczywiście mojadomena.pl, więc kupiłem sobie mojądomenę.com.pl, ale coś mnie tknęło, żeby sprawdzić, co i jak. Domenę wykupiła sobie stronka aftermarket.pl, która jest jakąś firmą-córką dla nazwa.pl i po wyszukiwaniach (i jeśli ktoś domeny nie kupi) skupuje domeny, żeby je potem odsprzedać drożej. Nigdy więcej nic tam nie kupię!

#afera #nazwapl #domeny #internet #zalesie
  • 18
@cysiekw: a jeszcze Ci powiem, że z domeny.pl nigdy tak nie miałem, żeby mi coś ktoś sprzątnął sprzed nosa. Ale skoro mówisz o pozycji dominującej, to rozwiniesz temat? Jestem ciekawy, o co tutaj chodzi.
@panato: takie mnie doszły słuchy. Czyli co? Jakiś pracownik nazwa.pl spisuje sobie wyszukiwania i zakupuje za 0 zł domeny, które ktoś przeglądał, bo sprawdzał rynek? Nie jest to przypadkiem naruszenie jakichś zasad?
@geratius nie nie rozwinie bo nic nie wiem skoro piszesz ze after market jest powiązany z tym drugim #!$%@? to jego pozycja względem ciebie jest dominującą skoro sobie mogą przeglądać wyszukiwania... Czyli robić to co potrafią najlepiej ruchac w dupe... baaa nawet jeszcze nie klienta.... taka super firma ;)
Jakiś pracownik nazwa.pl spisuje sobie wyszukiwania i zakupuje za 0 zł domeny,


@geratius: Nie istnieje coś takiego jak domena za 0 złotych. Rejestratorzy w przypadku domen .pl płacą takie stawki dla NASK https://www.dns.pl/cennik_dla_rejestratorow - nie zawsze są podpięci bezpośrednio czasami mniejsi są przez innych pośredników.

Duże firmy najczęściej próbują "sprzedać" ci domenę za 0 złotych z ich stratą i liczyć że zrobią na tobie biznes dając ci wysoką stawkę za odnowienie.
@geratius Aftermarket.pl nie jest spółką-córką Nazwa.pl - te dwie firmy są w ogóle ze sobą niepowiązane. Być może miałeś na myśli Home.pl i Premium.pl - te dwie firmy rzeczywiście są ze sobą związane.

Jeśli sprawdzałeś nazwę domeny w Nazwa.pl, to tylko stamtąd mogła "wyciec". Może być tak jak mówi @panato, że ktoś z Nazwy przegląda co kto sprawdza i rejestruje gdzie indziej, ale nie jest to wtedy wina AfterMarket... A może
Witamy @geratius, nazwa.pl nie jest w żaden sposób powiązana z AfterMarket. W firmie również nie są praktykowane domniemane w komentarzach działania - nazwa.pl nie wyszukuje i nie skupuje domen, które ktoś wcześniej sprawdzał jako dostępne.
@geratius w nazwa.pl pracownicy przestrzegają ściśle określonych procedur. Rejestracja domen odbywa się poprzez system, do którego dostęp jest kontrolowany. Pamiętaj, że dużo osób może wpaść na taką samą nazwę, szczególnie gdy jest krótka i chwytliwa.