Wpis z mikrobloga

Uwaga cebulacy! W dużej sieci hipermarketów od kilku miesięcy sprzedawane są tzw. refabrykowane IPhony od 6 aż po 7. O kilkaset zł taniej niż nowe. Nie opłaca się! Ta cebula nie wypali! To są największe gnioty z ekranami, które mają pożółkłe ramki ekranów, bo oczywiście to są głównie odkupione zepsute IPhony z wymienionym wyświetlaczem. Bateria ok 90% pojemności, niby nieźle ale oznacza, że była używana około roku czyli sporo jednak. Kupiłem za 900 zł niby Iphona 6s. 16 GB. Czemu niby? Bo najprawdopodobniej firma, która dostarcza IPhony albo sam hipermarket kantuje i jako 6s sprzedaje zwykłą 6, która jest przestarzała bardzo, ma 1 GB ramu, a 6s ma 2 GB. Np. IPhone 8 też ma 2 GB ramu. Zwykła 6 nie ma 3d toucha. Generalnie nie ma pasował mi brak 3d toucha sprawdziłem oznaczenia na obudowie i w systemie i była to 6. Na paragonie było 6S i na pudełku było 6S. Poszedłem oddać i nie chcieli w ogóle przyjąć, bo oni tylko na kartę podarunkową mogą.. Zrobiłem awanturę, że to jest po prostu przestępstwo. Art. 286 k.k. "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd". Jako 6s sprzedano gorszą 6. Bo z wyglądu wyglądają tak samo, mało osób się połapie, że dostali starszego IP z 2014 r., a nie model z 2015 r. Chciałem porozmawiać o tym oszustwie i poprosiłem o wezwanie kierownika hipermarketu. Jak się okazało, nie chciał przyjść i kazał grzecznie wydać mi gotówkę do ręki. Zapewne bojąc się wezwania do prokuratury.. Odradzam zakupu tego badziewia. Prawda jest taka, że ten sam model tylko prawdziwy 6s 16GB znalazłem nowy ze sklepu internetowego za 1249zł, legalny sklep z fakturą VAT. Czyli lepiej telefon kupować nowy, a nie jakieś badziewia ze zmienionym pożółkłym ekranem, starą baterią.

#gearbest #cebula #iphone #banggood #promocje #okazja #cebuladeals #aliexpress
  • 4
  • Odpowiedz