Wpis z mikrobloga

Któryś dzień z kolei rozkminiam, czy potrzeba mi jest dedykowana karta graficzna w laptopie. Jedyne do czego mogę ją wykorzystać w najbliższym czasie to program Solid Works bo gier na pewno nie będę odpalać. Z tego programu też nie będę korzystać jakoś często i intensywnie.
Chciałem kupić ThinkPada albo Della Precision do 1600zł ale to są stare sprzęty (6-7 letnie) i boje się, że mogą być wyeksploatowane. Na allegro można znaleźć fajne, kilka lat młodsze egzemplarze Della Latitude z rąk prywatnych a nie z niewiadomego pochodzenia Klasy A xD
Podpowiedzcie proszę bo powoli głupieję ( ͡º ͜ʖ͡º)
#pustulkowelaptopy #laptopy #komputery
  • 7
@bonifacy_pankracy: Sam mam podobny dylemat, bo jadę na Thinkpad X250 i5-5300U 8GB RAM i jakkolwiek do Photoshopa i Illustratora zdaje to egzamin (podłączone 2 x Full HD po Display Port), to już do SolidWorks czy jakichkolwiek multimediów to się nie nadaje ze względu na brak dodatkowej GPU. Więc teraz będę celował również w poleasingowego Thinkpada, ale już obowiązkowo z jakąkolwiek dodatkową GPU. Wpadł mi w oko Thinkpad T470p, bo ma akurat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@h4nter: fajny sprzęt ale to nie moja półka cenowa :P cholera, dalej jestem w punkcie wyjścia. Jak myślisz, zakup 7-mio letniego ThinkPada o nieznanej przeszłości jest racjonalne? Znalazłem jeszcze 3 lata młodszego Della Latitude z gtx720m na pokładzie. Co Ty byś wybrał?
@bonifacy_pankracy: Bierz poleasingowego Thinkpada z gwarancją 3 miesięczną. Pełno tego jest na Allegro teraz. Kilka firm się w tym specjalizuje. Całą rodzinę w to obkupiłem. Sam mam 2. Jak z nimi się skontaktujesz, to podmienią Ci RAM, dysk, a nawet matrycę. Ja sobie podmieniłem u siebie matrycę na FullHD. Na wszystko dostaniesz gwarancję od nich od 3 do 12 m-cy. Bo sami to testują. Ten sprzęt jest nie do zajechania, nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@h4nter: dzięki za dobre rady :) Ostatecznie kupiłem 3 letniego Della Latitude E5540 z i7 4600u i grafika gt720, matryca matowa HD. Do moich potrzeb wystarczy a jak nie to złożę sobie peceta do tego celu ( ͡° ͜ʖ ͡°)