Wpis z mikrobloga

Jaki pierwszy samochód tak do 25k? Kolega poleca starą Hondę Civic aka UFO. Dobry wybór? Szukam czegoś nie za dużego, głównie po mieście, ale czasem też na wypady poza. Tak na rok/półtora żeby przećwiczyć nim się weźmie coś lepszego.
#samochody #motoryzacja #pytanie
  • 14
Audi S3 (ale nie A3 przerobioną na Ske)


@Alkonauta: niekoniecznie ponad 200 koni to super pomysł na pierwsze auto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szczególnie że:

Tak na rok/półtora żeby przećwiczyć nim się weźmie coś lepszego
@Atraktor: Jako samochod tez z czystym sumieniem polecam UFO. Auto o ktore trzeba dbac i nie jest tanie w utrzymaniu ale odplaca sie niezawodnoscia i przyjemnoscia z jazdy. Do tego mega praktyczne auto. Ale w tej cenie kupisz focusa czy astre 5 lat mlodsza wiec ciezko powiedziec na czym Ci glownie zalezy. I jak ufo to tylko z 1.8

Nie wiem czy na pierwsze auto - w dodatku jeski chcesz przejezdzic
@grzesiu_id: @sailor_73: @Pangia: Przecież potem sprzedam to auto za powiedzmy 20k, więc to nie są bezpowrotnie stracone pieniądze (o ile nie owinę się wokół drzewa). A też nie chcę jakiegoś gruza z którym będzie więcej problemów niż pożytku- a za 10k to raczej na nic więcej nie mógłbym liczyć.
@grzesiu_id: No właśnie ufo mi się podoba, ale w tej cenie są 9-10 letnie modele, co wydaje mi się
@Atraktor: To ogolnie na auto na półtora roku odradzam Ci UFO. Ja na swoją musiałem wydać kilka tysięcy na rzeczy typy nowe komplety opon zima lato, wymiana tarcz i klocków amorów czy konserwacja podwozia. Ale dzięki temu jeżdżę niezawodnym samochodem i do tego bezpiecznym bo na continentalach i hamulcach EBC pewnie z 2-3 razy uchroniły mnie od kolizji a raz od potrącenia żula w nocy na środku drogi.
Jedyne usterki jakie
@Atraktor jeśli pierwsze auto to szukaj po zaufanych znajomych lub rodzinie. Szkoda nerwów na ewentualne babranie się z usterkami.

Co do modelu auta, wybór w segmencie B lub C jest tak duży, że lepiej jakbyś przedstawił swoje preferencje.