Wpis z mikrobloga

Naprawdę kogoś dziwi, że śmierć Adamowicza porusza?
Tak, codziennie giną ludzie.Nie codziennie jednak giną na oczach Polski, zamordowane bez powodu, ot tak. Dodatkowo ginie osoba publiczna, uważana za sympatyczną, otwartą, wieloletni prezydent półmilionowego miasta. Ostatni dzień spędza zbierając pieniądze do puszki WOŚP, a śmiertelny cios pada gdy stoi na scenie chwile temu przemawiał, cieszył się, a tłum razem z nim. To jest straszna tragedia dla jego rodziny i bliskich. Ale to jest też przerażające dla ludzi z nim bezpośrednio nie związanych. Bo życie jest niesamowicie kruche i na codzień o tym nie myślimy, bo ten człowiek wyszedł wczoraj rano z domu i już tam nie wrócił, a pół Polski śledziło dzisiaj walkę o jego życie. Ktoś kto pisze, że nie rozumie dlaczego innych to rusza jest albo pozbawiony ludzkich odruchów, albo bardzo stara sie być alternatywny i ponad "normictwo"
#adamowicz #gdansk
  • 14
@mimochodem: według Twojego argumentu codziennie giną ludzie, codziennie wychodzą i nie wracają do domów. Wielu też pewnie ginie robiąc coś dobrego, strażacy, policjanci i inni, ale o nich się nie mówi. Szczerze nie popieram tego, że ktoś zabija ludzi,bo to złe, ale nie dziw się, że tacy ludzie jak on maja wrogów, zwłaszcza jeśli promuje się takie rzeczy jak on. Skąd wiesz, że nie jest ofiarą jakiejś wojny politycznej czy coś,
@mimochodem: Bo o to chodzi, tak się wywołuje emocje u ludzi, jakby ktoś go zabił w domu, to myślę, że nie byłoby takiego efektu, do tego dochodzi ta dymisja Owsiaka jeżeli to prawda, to jeszcze bardziej to potwierdza, że to są gierki dwóch sił, bo wiadomo przecież, że nie tylko w europie, ale i w Polsce nadchodzi nowa fala, która pozbywa się starej ekipy, a Owsiak jest częścią układu, tak jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mimochodem: szczerze to nie porusza mnie jego śmierć, bo go nie znałem prywatnie. Jakoś jest mi obojętne czy to polityk czy jakiś koleś z budki z kebabem zostaje zabity. Nie zyczylem mu źle, bo myślałem, że z tego wyjdzie, ale niestety nie udało się, chociaż i tak ta informacja nie zmieniła nic w moim życiu.
@nabalama: Ta, któa przejmie władzę po obecnej ekipie. A ten gościu prawdopodobnie stał się tylko przykrywką medialną, jak zawsze dla grubszej sprawy z wiązanej z NBP, do tego był zamieszany w Amber Gold chociażby i co zauważył jeden z internautów pomimo zmiany władz w Polsce, on od 20 lat był na swoim stanowisku, dziwne, prawda ?
@masz_fajne_donice Na szczęście to co się dzieje na wykopie nie odzwierciedla w pełni nastrojów społecznych (mam nadzieję). Ale jednak na mikroblogu był wysyp postów w stylu "co płaczecie, nawet go nie znaliscie". Co pozwoliło mi uznać, że jednak kogoś dziwi. To napisałam. Bo się zdenerwowałam
Ta, któa przejmie władzę po obecnej ekipie. A ten gościu prawdopodobnie stał się tylko przykrywką medialną, jak zawsze dla grubszej sprawy z wiązanej z NBP, do tego był zamieszany w Amber Gold chociażby i co zauważył jeden z internautów pomimo zmiany władz w Polsce, on od 20 lat był na swoim stanowisku, dziwne, prawda ?


@cor1sto: no, może wyborcy go lubili