Wpis z mikrobloga

@Kjedne: To znajdź kogoś kto ma doświadczenie w tego typu publikacjach, podziel robotę napisz tylko swoją część - jest łatwiej. Co prawda ja ani nie doktoryzuje się w Polsce, ani nie z prawa, ale ostatnio dostałem pozytywne recenzje z czasopisma o IF 4.213 - z tego co widzę punkty ministerialne 25. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko nie dopisuj za bezcen.
U nas praktyka jest taka (nie wiem czy na moim wydziale, na mojej uczelni czy w ogóle w Polsce), że to raczej po prostu z profesorami się pisze jak już, jeżeli chce się pisać z osobami które "mają doświadczenie". To chyba też będzie ok ?
@Kjedne: Pisałam sama do 14 punktowego czasopisma, co prawda z ekonomii, i nie miałam problemu. Teoretycznie brak współautora nie powinien na nic wpływać (jesli jest tam double blind review?). Recenzje były ok, tylko jakieś drobiazgi do poprawki. Pierwszy artykuł wysłałam do czasopismia, które miało 11 pkt. Nie wiedziałam wtedy jeszcze jak pisać, nie miałam zwyczajnie doświadczenia. Jedna recenzja była bardzo krytyczna ze wskazaniem do ponownej recenzji po poprawkach, ale zastosowałam sie