Wpis z mikrobloga

Pytanie do foliarzy wierzących w teorię spiskową "marksizmu kulturowego". Skoro uważacie, że UE jest tworem maszerujących przez instytucję komunistów, to dlaczego dziwnym trafem wszystkie liczące się w europie partie komunistyczne są eurosceptyczne?
Przykład pierwszy z brzegu - Francuska Partia Komunistyczna
Komunistyczna Partia Luksemburga
Czerwono-Zieloni
Komunistyczna Partia Czech i Moraw
Komunistyczna Partia Grecji
To tak na szybko, wertując polskojęzyczną Wikipedię (doszłoby do tego sporo ugrupowań, również socjaldemokratycznych). Nie mówiąc już o bardziej kanapowych, radykalnych komunistach jednoznacznie krytykujących UE jako sojusz reprezentujący interesy zachodniego kapitału.

Twierdzenie, że UE to jakiś projekt komunistyczny jest czystym szuryzmem mijającym się z faktami. Jeżeli elity UE mają jakąś ideologię, to jest nią demoliberalizm mieszany z chrześcijańskim demokratyzmem.

#antykapitalizm #neuropa #bekazprawakow #bekazkorwina #karon #bekazjordanapetersona częściowo #bekazlibertarian #prawackalogika #urojeniaprawakoidalne
  • 18
@Revmir UE zakładali chadecy i liberałowie w obawie przed wzrostem politycznym lewicy po II WŚ. Zresztą do dziś chadecy są najliczniejszym ugrupowaniem w europarlamencie, a sama Unia jest tak lewacka, że żadne państwo przez unijne przepisy, nawet nie będzie mogło zbudować tego głupiego socjalizmu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Revmir: milcz pieprzony lewaku, przecież w Białej Księdze masz napisane, że to wszystko to lewacki spisek trockisty Spinelliego. Masz tutaj cytaty dowodzące, że UE to lewactwo i homopropaganda mająca na celu zniszczenie katolickiej Wielkiej Polski.

Po raz pierwszy idea ta pojawiła się w manifeście Altiero Spinellego i Ernesto Rossiego, więźniów politycznych osadzonych przez reżim faszystowski na wyspie Ventotene podczas drugiej wojny światowej. Manifest z Ventotene wzywał do stworzenia wolnej i zjednoczonej
@yuim: tak naprawdę jestem prawackim botem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
przeczytałeś w ogóle ten manifest? przecież to jest komunizm w czystej formie, jak można powoływać się na takie coś na pierwszej stronie tej białej księgi xD
@DROPTABLEusers: z tym że ja czytałem ten manifest. I nie widzę w nim żadnego marksizmu. Paneuropeizm + ewentualnie możemy mówić o wpływach myśli socjalnej ale nadal mówienie o jego marksistowskim charakterze to nadużycie.