Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad wyborem chłodzenia CPU do mojej nowej stacji roboczej którą będę składał w najbliższych miesiącach. Mianowicie chodzi o chłodzenie wodne z którym nigdy nie miałem styczności a bardziej o gotowy zestaw AiO jak np. Cooler Master Master MasterLiquid 240 . Czy takowe chłodzenie da się serwisować na własną rękę w przypadku sadzy i innych tego typu przyjemności w wężach po kilku latach użytkowania czy po prostu jest to permanentnie uszczelnione? Jak z wydajnością takiego zestawu po dłuższym okresie użytkowania, fabryczna ciecz w układzie ma takie same właściwości czy coś ulega degradacji? Pytam ponieważ nie wiem czy nie lepszym wyborem będzie kupno jakiegoś lepszego coolera na przykład od BeQuiet! i w razie awarii wymieniam jedynie wiatrak.

#pcmasterrace #pytanie #technologia #kiciochpyta #pc #komputery #watercooling #overclocking #chlodzeniewodne #lc #pytaniedoeksperta #komputer
  • 4
@cyber_punk: Bez przesady, MasterLiquid to świetna konstrukcja i przy okazji wyraźnie tańsza od Krakenów. A gwarancję to sobie w morelach przedłuży do 5 lat za 60zł i wciąż będzie o wiele taniej.

Jedynie to wentylatory są dość głośne na wysokich obrotach, więc trzeba się zdecydować czy będzie mocne OC albo czy hałas w ogóle będzie przeszkadzał.