Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!

Kolokuję trzy serwery w OVH na potrzeby utrzymania swoich klientów i własnych aplikacji/stron, ale przestaje mnie bawić utrzymanie systemu w aktualnej wersji, kopie zapasowe i ogarniania wszystkiego związanego z utrzymaniem infrastruktury. Szukam alternatywy, nie wiem - VPS-a z dobrym panelem i dostępem do root, który zapewnia kopie zapasowe, w miarę support i dostęp do aktualnych paneli zarządzania.

Oczekiwania:
- ~100GB przestrzeni
- utrzymanie około 30 klientów (muszą mieć przynajmniej uproszczony panel), raczej niewielkie firmowe stronki, mało transferu
- Dostęp do PHP 7+ (idealnie z możliwością doboru wersji per klient, w ostateczności poprawię im kody na potrzeby upgrade)
- Możliwość stawiania niewielkich daemonów w Node.js (więc pewnie niezbędny root)
- Fajnie, jakby dało się skalować bez konieczności migracji danych (zwiększanie powierzchni + zasobów)
- Względnie przyjazny panel zarządzania, którym nie muszę się martwić (cPanel/Plesk? aktualizacje dostarczane przez platformę? Aktualnie mam biedakloxo i spełnia potrzeby, ale od dawna jest dziurawy i nieaktualny)
- Cena - mniej niż płacę teraz, czyli max 300pln netto/mies, idealnie około połowy tej kwoty :) Ale im mniej tym lepiej, wiadomo :)

Ktoś coś poleci? :) Patrzyłem na OVH VPS Plesk i ofertę Nazwy i Home, ale ciężko mi coś wybrać.

#vps #hosting #programowanie #serwery #ovh #it #pytaniedoeksperta #stronywww #aplikacje
  • 7
@vegat: może webh.pl? Aczkolwiek ja mam tylko hosting tam to nie do końca jestem zorientowany w ich VPSie - jak coś to mogę tylko dać kod na -20% przy pierwszej płatności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szukam alternatywy, nie wiem - VPS-a z dobrym panelem i dostępem do root, który zapewnia kopie zapasowe, w miarę support i dostęp do aktualnych paneli zarządzania.


@vegat: Ale wiesz, że przy VPSie wciąż będziesz musiał robić "utrzymanie systemu w aktualnej wersji"? I zapewne tak samo z "kopie zapasowe" ale no to już zależy od oferty. I piszesz o wymaganiach dot. PHP, ale to przecież ty je będziesz instalował na VPSie.
@MichaelT128: Tak, zdaję sobie sprawę, ale potrzebuję prostszego rozwiązania niż patchowanie dziurawego Kloxo i ręczne aktualizacje pakietów systemowych. Do tego całość działa na już nie wspieranym CentOS więc jest dramat. Szukałem trochę czegoś na kształt PAAS, ale łatwy w utrzymaniu VPS też może być.
@matixrr: Też słyszałem kiepskie opinie o ich resellerskich kontach, więc będę omijał :)
Dołączam się do pytania, ja rozważam dedyk + docker ale na razie ciężko mi z tą technologią idzie, zwłaszcza ze wole czas poswiecac na developerke niz na administrowanie serwerów.