Wpis z mikrobloga

A co do Tomasza odnosiłem się do niewiernego Tomasza


@Brzytwa_Ockhama: Wow, dzięki, bez tego wyjaśnienia nie miałbym o tym pojęcia!

Wow, wszystkie były znane przed Chrystusem dlatego magoi-medrcy-μαγοι przybyli do Betlejem gdy miało spełnić się proroctwo o narodzinach z rodu Dawida, Króla Izraela. Przyszli bo znali proroctwa i są pierwszymi którzy odkryli, że Jezus jest Mesjaszem.


Znów: twoje twierdzenia w najmniejszym stopniu nie rozstrzygają, że mamy tu do czynienia z
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Osculum_Infame:

Nie trolluję tylko dziwie się jak wy galilejczycy chcecie żeby was szanowano skoro pogardzacie innymi Bogami? Nie kreujcie się na męczenników bo wcale tak źle nie macie. Wpływy waszej sekty nadal są ogromne.


Nie kreujemy się męczenników. Dość już wylewano krwi chrześcijan
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@OjciecMarek:

Znów: twoje twierdzenia w najmniejszym stopniu nie rozstrzygają, że mamy tu do czynienia z Synem Bożym, a nie z osobą, do której dopasowano proroctwa o Synu Bożym


Czyli jednak nazywasz się Tomasz. Zrozum, Ewangelie nie są pisane jako nie-intertekstualne twory. Polecam poczytać, zwykle ukośną czcionką będzie tam tekst ze Starego Testamentu potwierdzający daną scenę lub sytuację. Wiara chrześcijańska jest wiarą pisma i dlatego na gruncie pisma możemy dyskutować czy
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama:

Bzdura, antyczne cywilizacje traktowały zwierzęta bardzo źle


Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Powoli, zwróć uwagę, na słowa "część", "cywilizacji", "zwiększa".

A chrześcijaństwo nie traktuje zwierząt godnie, bo odmawia im chociażby duszy. Wytłumacz mi proszę czym ty sobie zasłużyłeś na duszę bardziej od szczura? Co takiego zrobiłeś zanim się urodziłeś, że dostałeś szansę na wieczne życie i inne bonusy a szczur nie?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@strfkr:

A chrześcijaństwo nie traktuje zwierząt godnie, bo odmawia im chociażby duszy.


Bzdura. Zwierzęta mają duszę, ale niższego rzędu. Jeszcze niższą duszę tj. Ψυχή mają
  • Odpowiedz
@Osculum_Infame: Żyd rewolucjonista jednak nie uważał się za rewolucjonistę.

Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo, albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić.

~ Biblia (Mt 5,17).

Jednocześnie uważany jest za
FlaszGordon - @Osculum_Infame: Żyd rewolucjonista jednak nie uważał się za rewolucjon...
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama:

Bzdura. Zwierzęta mają duszę, ale niższego rzędu. Jeszcze niższą duszę tj. Ψυχή mają rośliny.


Daj jakieś źródło z KKK, czy czegoś podobnego, bo coś nie chce mi się w to wierzyć. A nawet jeśli to prawda to nadal jest to dusza, jak napisałeś, niższego rzędu. Czyli są gorzej traktowane, bez żadnego
  • Odpowiedz
@FlaszGordon: podajesz jakieś losowo wybrane cytaty z żydowskich pism, które nawet nie wiadomo ile razy były przerabiane i dostosowywane do doktryn.

Chrześcijaństwo to rewolucyjny ferment bo zniszczyło religijność obywateli Imperium. Wskutek działania tej sekty osłabł duch bojowy żołnierzy. Galilejczycy ułatwili barbarzyńcom zniszczenie Wiecznego Rzymu.

Rzym istniał będzie dopóki ludzie tacy jak ja mają w sercach miłość do Starych Bogów.
  • Odpowiedz
@Osculum_Infame: Każda wiedza opiera się na czymś np: na znanych i powszechnych cytatach.

Religijność w Imperium nawet wzrosła. Chrześcijaństwo akurat skonsolidowało ją wokół wspólnych wierzeń.
Jak wiadomo z historii na koniec upadku imperium było ono trawione przez wszelkiej maści pomniejsze sekty, dekadencję, brak moralności, zagrożenia agresywnymi ludami i korupcję...

Hmmm... stan dość podobny do
  • Odpowiedz
@FlaszGordon: bronisz galilejskiej sekty i starasz się umniejszać Majestat prawdziwych Bogów to Cię stawia w jednym szeregu z nimi.

Ale co wzrosło? Jaka religijność? Chrześcijaństwo to zlepek wielu różnych kultów. Neoplatonizm konsolidował wierzenia antycznego świata a nie wiara w jahwe. Pomniejsze sekty? To chrześcijanie pragnęli zniszczyć wszelkie odłamy swej wiary, które nie szły z głównym nurtem. Bali się gnostyków jak ognia. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Moralność
  • Odpowiedz