Wpis z mikrobloga

Mało kumacie z tego co się dzieje na zapread widzę. Krótko:
@cyberpunktbtc ZPradem to nie żaden rumun tylko moje szatan konto. Raczej trudne nie jest, że to konto do zabawy przeciw szkodnikowi anti atari. Kim jest atari tłumaczyć też nie trzeba.
@pawlo74 nie czytasz komunikatów deva wystarczająco. Był problem z płatnościami i niektóre nie dochodziły. Dev wdrożył system kontrolny zwracający środki na konto automatycznie. Na konto. Bo jak bez konta zapłacisz to czasem mogą przepaść. Posiadanie konta to jedyny sposób w jaki dev może zwrócić takie środki. Logiczne teraz? Z tego powodu podejrzewam, że wyłączył płatności niezalogowanym, by nie tracili środków. Obeszło się bez teorii spiskowej tym razem

do reszty:
System zapreada jest daleki od perfekcji, ale i tak lepszy niż platforma mihauowa, na której moderatorzy nie ogarniają co się dzieje

Nieskromnie powiem, że większość kasy jaką macie obecnie w wiodących grupach posiadacie dzięki mnie i @cypherpunkbtc aka @atari_XE z którym ćwiczyliśmy teorię gier w praktyce, grając oczywiście przeciwko sobie na plusy fusy i minusy. Było zajebiście cypher i cieszę się, że dałeś się wciągnąć w a) założenie tam konta b) zainwestowanie relatywnie whui haisu w stosunku do pozostałych tutaj, aby dotrzymać mi kroku c) zostanie bitcoinowcem i lajtingowcem mimowolnie, bo w przeciwieństwie do wikopu, tam grasz na naszym podwórku i musisz się godzić na takie rzeczy jak korzystanie z portfela LN. Z którego nota bene korzystać nie umiesz, ale to historia na inny czas, iksde iksde #pdk, prawda @cyberpunktbtc? xD

Najśmieszniejsze jest to, że obracając rzekomo dużymi kwotami w krypto, większości z was żal wydać choćby równowartość piwka żeby potestować nową i fajną technologię. Tutaj nawet wasz troll tagowy @cypherpunkbtc bije was na głowę, mimo że często kupuje na górce a sprzedaje w dołku (citation needed xD).

@Obruni też was trafnie podsumował w tej kwestii. Także przemyślcie temat, zanim kolejny raz pochwalicie się swoimi krypto zarobkami na wikopie xD

Na koniec powiem, że dobór treści też macie specyficzny i @cyberpunktbtc słusznie się wkurfia. Wklejki z neta dostają więcej atencji niż autorskie materiały dobrej jakości. Do tego żebractwo @tomosano jest żenujące. Widać, że chłop idzie na ilość, by wyciągnąć ile tylko sat się da z tego. Na zdrowie, tylko nie udław się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bitcoin #zapread
  • 49
@BiegamAbyUsprawnicHipokampa: jeżeli ktoś z zewnątrz straci środki to co go to obchodzi? Bez ściemy mi tu.
Z Cybrem nie chcę mieć nic do czynienia, nie jest lepszy od rumuna. Teraz oskarża mnie, że go zgłosiłem.
Cyber powinien skorzystać z porady terapełty ma sporo bitków nie podzieli się z innymi swoim bogactwem zamiast tracić go na wojnach. To jest tyran. Wyobrażasz sobie kogoś takiego przy władzy?
Jeszcze dopisek ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Każdy tu jest inny i w nowej platformie widzi swoje szanse. I chciałby wprowadzić tam swoje zasady. Ja też xD. Trzeba się jednak jakoś dogadywać. Słowo klucz - KONSENSUS. Może się wytworzy. @wacky i reszta ostatnio trochę nie pomogliście z tym rozstawianiem po kątach gdzie ma iść jaki post. Na tym tagu rozmawia się o różnych tematach, tam też podobnie. Czemu @
@BiegamAbyUsprawnicHipokampa: cypherpunkbtc starcił hasło do wykopu więc ci nie odpowie,

ja jestem zadowolony, tak jak piszesz minowolnie musiałem zainstalować wallet LN i jeszcze samourai,
co zawsze jest plusem, bo lubię eksplorować nowe tematy,

kasy mi nie żal bo więcej wydaje na bzdury w empiku co miesiąc, które mi potem zalegają na półkach

a wojenka była swojego rodzaju stress-testem dla zapread i pokazała miejsca gdzie można usprawniać
proste - zniechęci się do korzystania z LN i z zapreada. sam straciłeś środki i dev Ci oddawał. to by była kradzież. chyba nie popierasz kradzieży?


@BiegamAbyUsprawnicHipokampa: idea sieci LN jest inna niż BTC onchain. Tutaj ruting może zawiesić i próbujesz jeszcze raz. Nie interesują mnie intencje ale konsekwencje. Dobrymi chęciami piekło wybrukowane. Przejmuje pełną kontrolę nad systemem i chce wiedzieć kto, kiedy i komu płaci. To jest totalitaryzm i do
idea sieci LN jest inna niż BTC onchain. Tutaj ruting może zawiesić i próbujesz jeszcze raz. Nie interesują mnie intencje ale kinsekwencje. Przejmuje pełną kontrolę nad systemem i chce wiedzieć kto, kiedy i komu płaci. To jest totalitaryzm i do tego prowadzi.


@pawlo74: teoria. w praktyce w wyniku błędu serwisu nie zawsze środki były księgowane. taka transakcja trafia do zapread, ale nie zostaje przypisana do konta użytkownika. jak nie masz konta,
@BiegamAbyUsprawnicHipokampa: jeżeli nie usprawni systemu to skończy się finansowanie z zewnątrz a Zapread przestanie być atrakcyjny. To jego wybór. Takim tłumaczeniem równie dobrze może zgarniać całą kasę do swojej kieszeni. Nie uwierzę, że nie można rozwiązać tego problemu w inny sposób.
to jest tłumaczenie fiaciarzy a my znajdziemy rozwiązanie.


@pawlo74: w sumie na co szukasz rozwiązania? przecież i tak masz tam konto

nikt z zewnątrz nie będzie zainteresowany inwestowaniem w zapred, jednocześnie nie uczestnicząc w tej platformie, bo po co?

a od anonimowości są vpny i tory

nie widzę problemu tam gdzie go nie ma

i na siłę da się to zrobić co chcesz, tylko trzeba pokodować w tym celu i niekoniecznie
w sumie na co szukasz rozwiązania?


@BiegamAbyUsprawnicHipokampa: na system biauka, na inwigilację, na fiata, na Trumpa i jego mury, na system totalnej kontroli. To miał być system dla hakerów a trzeba logować się jak na wypoku? Nie rozśmieszaj mnie takimi pytaniami, zapytaj lepiej deva kiedy wprowadzi identyfikację numerem telefonu na Zapread.
@pawlo74: co złego w logowaniu? możesz podać dowolny nickname. system widzi cię tak samo z perspektywy sieci, obojętnie czy jesteś zalogowany czy nie. technicznie to tylko utrzymywanie dodatkowej informacji o nazwie usera w ustanowionej sesji komunikacji. inwigilacja się nie zwiększa ani o milimetr przez zalogowanie. przekonałem teraz?
@BiegamAbyUsprawnicHipokampa: takie rozwiązanie też nie będzie tym czego oczekuje @pawlo74, osobiście rozumiem jego podejście, chce on całkiem zdecentralizowanej platformy, gdzie nie ani moderator ani administrator nie może mieć wpływu na treści ani na przepływy gotówki, algorytm decydowałby o wszystkim, to podejście fundamelistyczne ale takie musi być żeby wyznaczało najwyższą poprzeczkę, to czy jest ona do osiągnięcia to inna sprawa
@BiegamAbyUsprawnicHipokampa: nie przekonałes mnie, logowanie to jak pokazywanie paszportu na granicy ja nie chcę być niczyją własnością, ja nie chcę być obywatelem zapread nazwa taka czy taka, ja jestem obywatelem świata bez granic a tym bardziej w internecie. Szukacnie jeleni, którzy będą ufać na słowo to nie w bitcoinie.
chce on całkiem zdecentralizowanej platformy, gdzie nie ani moderator ani administrator nie może mieć wpływu na treści ani na przepływy gotówki


@atari_XE: to w takim razie zapread.com to od poczatku zły adres. Nie powinien mieć tam konta, bo wiadomo, że tworzy go konkretny developer który widzi wszystkie dane i ma absolutną kontrolę nad przepływem informacji i pieniedzy.
@BiegamAbyUsprawnicHipokampa: proszę, czy wy nie macie ciekawszych rzeczy do roboty? Ja nikogo nie rozstawiałem po kątach. Tym bardziej cybera, który dużo wnosi. Napisałem tylko komentarz aby przeniósł post do grupy związanej z altcoinami a tylko dlatego, bo w przyszłości się zemści taki śmietnik. Możemy założyć grupę o wszystkim i tam pisać każdy post. Wyobraź sobie jakbyś dzisiaj przeglądał reddid np. /netsec gdyby tam było wszystko, a nie tylko posty związane z