Wpis z mikrobloga

Nie chcę kontynuować gównoburzy, tylko pokazać hipokryzję @pawlo74: który mnie oskaraża że robię to dla zarobku.

Kto tam chce zarabiać na zapread i się boi panicznie minusów od skitera, żeby reputacja przypadkiem nie spadła. Jedna osoba w kółko nawija o minusach i myśli że wszyscy mają takie samo podejście. Woli się nie odzywać bo skiter go zaminusuje. Kasuje zaminusowane komentarze. Dba o reputację jak o jajko, bo przeczytałże staż i reputacja się liczy przy rozdzielaniu tipów :D

Ja sam się niedawno wypowiedziałem pod wpisem ferwiego na ten temat co o tym myślę i jasno z tego wynika jakie mam do tego podejście. To ty @pawlo74: widzisz w zapread zarobk na przyszłość, nie ja... Nie mierz innych swoją miarą. Ja się jasno wyraziłem że to forma uznania, dla mnie. Nie boję się panicznie minusów jak ty ¯\_(ツ)_/¯

https://www.zapread.com/Post/Detail/1430

To nie ma być miejsce do zarabiania. Nie można tego tak traktować. Ti jest formą uznania, podziękowania, docenienia treści, czy też wykazania że się z kimś zgadza np. w komentarzu na zasadzie niewielkiego "like". Ja kompletnie nie siedzę tu dla satoshi. Na pewno nigdy tego nie postrzegałem jako platforma, na której zarobię. W końcu za darmo robiłem wpisy na wykopie a nie wrzucałem ich na steema gdzie bym dostał shity ;)

Pamiętajmy że tu nie ma żadnego źródła przychodu poza naszymi własnymi Bitcoinami. Sumarycznie wartość oczekiwana dla wszystkich użytkowników jest ujemna, ponieważ 10% każdego głosu leci na utrzymanie serwisu. Lechu to określił na live, że jest to konkurencja steema i wiele osób tu przyszło z nadzieją że zarobią. To tak nie działa. Nie mogę się z tym do końca zgodzić. Tu botami na delegowanych shitach nie będziesz zarabiał inflacyjnych coinów. Twórca zapread, też nie stworzył tego aby zapewniło mu to jakiś stały ogromny dochód. Nie ma coina, nie ma ICO nawet małego i bardzo dobrze.

Jednak gdyby społeczność była spora a ktoś robiłby naprawdę unikalne i bardzo dobre jakościowo treści, to wtedy mógłby dostać sporo gdyby tysiące użytkowników dało mu nawet po kilkaset satoshi ;)

Na steemie też się nie zarabia. Możesz dostać po prostu inflacyjny shitcoin. To że znajdują się frajerzy, któzy go kupią od ciebie na giełdzie to osbna kwestia. Po prostu dostajesz trochę wypromowany shitcoin a czy na nim zarobisz to już zależy tylkood tego ile czasu spekulanci będą go od ciebie kupować. Oni się kiedyś skończą a DPoS-owy scam padnie, bo jedyne co ich skłania do składania ofert kupna jeszcze to czysta spekulacja. Kązdy kto kupuje od ciebie shity steemowe, chce zarobić tylko na wzroście ich kursu. Kiedyś frajerzy sie skończą bo to spekulanci dokładają cały czas a delegaci i wieloryby im sprzedają po prostu bezwartościowy token, który nie ma żadnego zastosowania. Nic z nim nie mogą zrobić poza spekulacją. Steem to po prostu najzwyklejszy scam gdzie Larimer z grupką osób mieli prosto zarobić. Taki system nie może funkcjonować w nieskończoność.

Zapread odwrotnie. On się nie załamie, bo tu raczej nikt nie siedzi po to aby zarbiać. Lechu dobrze to określił "musisz mieć skórę w grze".

"Podobno można sobie telefon doładować z Lightning Network, więc powiedzmy, że osoba zarobi X satoshi i kupi sobie doładowanie za 5 złotych do play"

Powstaje wiele serwisów dla Lightning Network. Od wielu miesięcy istnieje serwis umożliwiający wysyłanie smsów za jakieś drobne satoshi, sklepy z grami (coś jak twój stemowy).

Ja nigdy nie postrzegałem tego serwisu jako miejsca z którego będę czerpał zyski. Tutaj dostając nie dostajesz jednak nigdy darmowego plusa / like. Nawet jeżeli to 10 satoshi, to jest to jednak czyjeś satoshi z jego konta. Tu nie da komuś plusa za free, tak jak to np. robił na wykopie x100 i emperor, czy jak mu tam plusując wrzystko rumunowi.

Tutaj uzyskany plus jest dużo więcej wart dla mnie niż na wykopie, tam można je rozdawać poświęcając na to ułamek sekundy i jeden kilk. Tutaj każdy satoshi jaki dostanie twoja treść da ci satysfakcję i jest po prostu miło z niego dużo bardziej. Możesz poczuć się naprawdę doceniony. Na steemi tak nie ma i nie będzie. Tam są sępy na siano a każdy kto daje upvote, rozdaje inflacyjny shit, którego sam by nie dostał.

1$ na steemie jest dla mnie nic nie wart przy głupim tysiącu satoshi na zapread, bo ktoś mi dał własne pieniądze. To jest prawdziwa forma uznania, a nie nic nie kosztujące upvoty, plusy, liki... To jest w tym wspaniałe!

Jednak nie podoba mi się określenie "zarobić" na zapread. Nie odbieram tego tak. To nie jest praca a ktoś kto ci daje włąsne satoshi nie jest twoim pracodawcą. Kosztuje go to prawdziwe pieniadze, których wcale nie musi ci dawać. DAJE BO CHCE! Nikt nie powinien określać tego jako "zarobek".


Powodzenia @pawlo74: w dbaniu o reputację, która jest dla ciebie na wagę złota, bo kto wie gdzie będzie zapread za kilka lat...

#bitcoin #kryptowaluty #zapread
cyberpunkbtc - Nie chcę kontynuować gównoburzy, tylko pokazać hipokryzję @pawlo74: kt...

źródło: comment_abaY5pCUVCTyNVJtzdZPRWDfrBwVseAv.jpg

Pobierz
  • 26
@anonimowy_programista: To jest tak:
Za plusy 60% idzie do plusującego, 20% do grupy w której powstał wpis, 10% do całej społeczności i 10% do zapread.

Za minusy nikt ci nie zabiera satoshi (jak myślał pawlo), tylko 80% idzie do grupy, 10% do społeczności i 10% do zapread.

Jednak plusy i minusy wpływają osobno też na reputację. Obniżają ją i powiększają. WIelkość reputacji ma wpływ jaką część dostajesz przyznanej grupie i społecznosći.
@pawlo74: Żałosny jesteś. Ja byłem zajęty tutaj na wykopie tym całym wątkiem i nie byłem na zapread. Z pewnością nie zaminusowałem @w4cky: bo go bardzo lubię.

Pewnie zadziałało to że tu pisałem że sie pluli że w złym dziale jest wpis.
Boli cię że ktoś mi tyle rzucił? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ty możesz liczyć co najwyżej na tipy za twitterowe linki bo sam nigdy nic
@cyberpunkbtc a kto zaczął? ty zminusowales moje wszystkie wpisy pierwszy, ja wcześniej tylko za wyzwanie jeden czy dwa twoje, teraz też wywaliłes co ci dali za ten post na moje minusy zajebiscie cyber, wiesz że moglbym ci wrzucic minus milion ale już mi sie znudzila ta zabawa, następnym razem jak mnie wkurzysz to zminusuje losowo kogoś z twoich kolegów xd żebyś miał wyrzuty sumienia
te które ja minusuje są atencyjne xd


Dobra logika i to "xd" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@pawlo74: więc żeby wiedzieć czy wpis nie będzie atencyjny, to przed publikacją mam go wysłać do sprawdzenia @atari_XE: i zapytać o opinię?

Ale cię boli że pokazuję prawdę o tobie obłudniku i to pisanie że musiałem sam sie zaplusować, bo któż inny by mógł :D
atencjusz, prześladowca, cenzor, gbur, ucho i inwigilator

@pawlo74: Cały wachlarz takich bezpodstawnych zarzutów o tobie też mogę napisać. Jednak kiedy pytam o uzasadnienie to milczysz. Ja podpieram argumentami prawdę o tobie :D
a kto zaczął? ty zminusowales moje wszystkie wpisy pierwszy


@atari_XE: Powtarzamłęm ci to już wiele razy, że nie dam się wciągnąć w tą idiotyczną wojenkę na minusowanie bo nic nie daje i nikomu nie chcę nic udowadniać. Nie mam pojęcia kto był tym od 666.
po co tłumaczyć jak i tak nie zrozumiesz? Ilu już próbowało wytłumaczyć Ci, że namawianie moda do usunięcia użytkownika jest cenzurą i nie przystoi bitcoinowcowi?


@pawlo74: A ucho, inwigilator i prześladowaca? Kogo ja prześladuję? Kogo inwigiluję i na kogo gdzie kabluję? :DDD

Żeby udowodnić ci że nie minusowałem @w4cky: i nie plusowałem sam siebie nagrałem filmik specjalnie dla ciebie. Screena można łatwo przerobić. Filmiku z aktualnymi stanami konta z tego
cyberpunkbtc - > po co tłumaczyć jak i tak nie zrozumiesz? Ilu już próbowało wytłumac...