Wpis z mikrobloga

Czy mieszkając w bloku kupowanie elektryka ma sens?
Taki np. egolf 'pali' ok 16kWh/100km. Koszt ładowania na greenway z abonamentem Energia Plus ładowarką DC to 1,59 zł/kWh. Wychodzi jakieś 26zł za 100km, czyli niewiele mniej niż Diesel, a ile mniej wygodnie przy obecnej infrastrukturze
#motoryzacja #samochody
  • 14
@luke: Aż się zdziwiłem i myślałem, że przespałem jakiś turbo rozwój infrastruktury dla elektryków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niestety - moim zdaniem zdecydowanie nieopłacalne, jeśli idzie o koszty i ekologię to lepiej kupić benzynę z LPG ¯\_(ツ)_/¯
@aksal89: Jeszcze mając domową ładowarkę koszty przejechania 100km wyglądają ciekawie ale nie ma szans na instalację takiej w miejscu garażowym.
@luke: Ostatnio na wykopie było znalezisko o gościu, który chciał być cwany i ładować się z gniazdek w garażu podziemnym, ale okazał się taki nie do końca cwany ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moim zdaniem tylko własny garaż wchodzi w grę przy elektryku (chyba, że ma się jakieś zapędy masochistyczne)
@luke: za tyle to ja mam w 2.0TFSI 200KM w LPG... Weź Golfa 1.0TSI i benzyny nawet w mieście spali podobnie co ten elektryk. A auto kosztuje połowę mniej. Policz ile trzeba jeździć by to się zwróciło, a zyskujesz auto, którym możesz jechać gdzieś dalej niż 200km w obie strony od domu.
Mieszkam w bloku w nowym budownictwie. W garażu mamy ładowarki, ale sam i tak rzadko korzystam ewentualnie w weekendy. W tygodniu albo delegacje albo zjeżdzam z trasy na tyle pozno ze juz nie podlaczam. Ładuje na greenway'u. Przy podwyżkach za prad to chyba i tak bedzie lepsze rozwiazanie zwlaszcza ze od 2019 maja nowa polityke cenowa i trzema planami cenowymi do wyboru - im wiecej sie jeździ i ładuje na stacji tym