Wpis z mikrobloga

Kilkutygodniowy #huawei P20 - nie działa GPS. Prawdopodobnie ma to związek z aktualizacją do Androida 9, która pojawiła się w ostatnich dniach zeszłego roku.
W apce GPS Status przy "sat" cały czas wartość zero. Po włączeniu Google Maps zwykle w miarę poprawnie pokazuje moje położenie, ale zwykle niezbyt niedokładnie (pewnie na podstawie znanych sieci WiFi/bluetooth). Gdy zaczynam się przemieszczać wyświetla "Szukam GPS" i tak już zostaje (screen w drugim poście).

Reset do ustawień fabrycznych nie pomógł. Przywrócenie Androida 8.1 też nie.

Ktoś jeszcze ma podobny problem czy po prostu nie mam szczęścia? W tym przypadku chyba tylko gwarancja (telefon na firmę)?

#android #telefony
sosna119 - Kilkutygodniowy #huawei P20 - nie działa GPS. Prawdopodobnie ma to związek...

źródło: comment_d1IhHIAw2iYguH1ApFEB1tepBKufzyRH.jpg

Pobierz
  • 5
@grigori: oddałem na gwarancję w Warszawie na Andersa. Po niecałym tygodniu oddali mi naprawiony - wymieniona płyta główna. Na nowej płycie po aktualizacji do 9.0 jest ok, ale długo się zastanawiałem czy aktualizować ;)
miałem ten telefon przez 3 lata i GPS działał prawidłowo. Od jakiegoś czasu używa go moja różowa, w grudniu dostał aktualizację do EMUI12 i chyba od tamtej pory nie działa GPS. @sosna119 Jak wyglądało to u Ciebie później po wymianie płyty?