Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #poznan #pytanie

Mireczki z Poznania i okolic - skladam nowego kompa. Wszystkie podzespoly odebrane. Sam ostatniego PC skladalem z 4-5 lat temu i tak sie zastanawiam czy ktos nie chcialby pomoc mi ze zlozeniem kompa. Uprzedzam pytania, ze "jak nie umiesz, to po co sam skladasz" - pewnie sam bym sobie z tym poradzil ale ja robie wszystko z predkoscia zolwia,a jakby jakis studenciak chcial zarobic na dobra flache to wlasnia nadarza sie okazja.

Place 100zl za pomoc. Mieszkam w Swarzedzu. Jakby ktos byl zainteresowany latwa kasa to prosze o wiadomosc na priv.
Tylko faktycznie prosilbym o pomoc kogos kto ma doswiadczenie w temacie zebysmy we 2 nie dukali przy kompie co i jak :)

Podzespoly to:
procek Ryzen 5 2600
chlodzenia fera 3
mobo AsRock x370 Pro 4
obudowa be quiet pure base 600 z oknem
1 dysk SSD Crucial 500GB
grafa Gigabyte gtx 1070 Ti
zasilacz Silentium PC chyba 550W
RAM DDR4 Gskill 2x8gb 3200mhz

Wczoraj zlozylem mobo + procek + chlodzenie + pamiec, wszystko wsadzone do kompa, tylko fajnie jakby ktos mogl mi potwierdzic ze wszystko zrobilem dobrze.
Takze jakby ktos byl zainteresowany to czekam na info.

Wiem o kwestii aktualizacji Biosu na tych plytach. Na opakowaniu mam niby napisane ze "cost tam 2000 ready" wiec teoretycznie powinno byc juz zaktualizowane, ale jakby nie bylo to komp w ogole by sie nie odpalal? Bo wczoraj testowo odpalilem go na zasilaczu, podlaczylem pod integre HDMI od monitora i nic nie dzialalo. Ale moze dysk zle podpialem ...? Z tych kabli od obudowy to tylko power podlaczylem.
  • 13
  • 0
@bartowsky ja składałem według tego co lipton doradzał w swoich zestawach. 3 stówki za zasilacz to w sumie nie wydaje mi sie jakiś mało :-) a z obudowa to ja sam tak zdecydowałem żeby wziąć z drozszego zestawu bo zwyczajnie mi sie spodobała :-)