Wpis z mikrobloga

Dostałem e-maila z prawilnego adresu netflixa (tak mi powiedział typ na supporcie) info@mailer.netflix.com , że nie mogą potwierdzic moich informacji o płatności i że jeśli nie przejdę weryfikacji moje konto zostanie ono zawieszone. Płatność schodzi automatycznie od 13 miesięcy, pierwszego każdego miesiąca więc mnie to trochę zdziwiło. E-maila otrzymałem wczoraj 7.01.2019 -- już po ściagnieciu platnosci za serwis.

W emailu jest link www.netflix.com/verifaction po odpaleniu przekierowuje na https://login.netflix-userverify.com/ gdzie wywala bład zabezpieczeń. Gosc na supporcie się tym wcale nie zainteresował bo wystarczyło że email się zgadza i rozłączył się z czatu xDDD

Możliwe że się mylę i jestem przeczulony na temat bezpieczeństwa. Aha, wiadomość od Netflix'a pierwszy raz wyladowała mi w folderze spam.

Może ktoś też dostał podobnego e-maila ostatnio??

#netflix #bezpieczenstwo
soxn - Dostałem e-maila z prawilnego adresu netflixa (tak mi powiedział typ na suppor...

źródło: comment_wnOE3zoiO7tGonoEcJD5ifcMtnz14eHu.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@soxn: Mogę Ci tylko powiedzieć, że mejle odnośnie płatności, które nie przeszły, dostawałem z mejla info@mailer.netflix.com

EDIT: ale też nie miałem nigdy opisanej przez Ciebie sytuacji. Przekierowanie wygląda dziwnie, ale kto wie ¯_(ツ)_/¯ Najlepiej po prostu wejdź w opcje bezpośrednio przez stronę Netflixa i sprawdź czy wszystko jest ok w płatnościach.
  • Odpowiedz
@moderacjamyslisezeco:

Authentication-Results: spf=fail (sender IP is 37.120.146.104)

smtp.mailfrom=mailer.netflix.com; hotmail.com; dkim=none (message not signed)

header.d=none;hotmail.com; dmarc=fail action=oreject

header.from=mailer.netflix.com;

Received-SPF: Fail (protection.outlook.com: domain of mailer.netflix.com does

not designate 37.120.146.104 as permitted sender)


@cns: Nigdy nie miałem problemu z płatnościa, tym razem również -- potwierdził to też i support
  • Odpowiedz
@soxn: Nagłówki potwierdzają, że e-mail nadawcy jest sfałszowany.
Spf fail oznacza, że ten serwer nie ma prawa wysyłać z tej domeny.
  • Odpowiedz
@lunga: prawda, popisali się. Wszedł na moje konto, sprawdził że opłacone - opłacone, możesz ogladać -- możesz. No to cześć. Tak to wygladało
  • Odpowiedz