Wpis z mikrobloga

#naukaniemieckiego #niemiecki #jezykiobce

potrzebuję protipów jak się uczyć tego języka, podziwiam go, lubię jego brzmienie i miałem w liceum i na studiach, ale cały czas na ledwo trójach i dwójkach leciałem xD
chciałbym się nauczyć chociaż w stopniu kurde A2/B1, w sensie żeby móc kupić bułki i porozmawiać o pogodzie

z czego się uczyć? tak jak angielskiego? w sensie oglądać filmy z napisami? jakieś książki "dla debili" z gramatyką wyjaśnioną też jak debilowi? głównie chodzi mi oczywiście o gramatykę, bo mam taki problem, że rozumiem praktycznie większość co ktoś by do mnie powiedział, ale oczywiście nie umiem odpowiedzieć xD
  • 6
@niochland: Jak wszystko rozumiesz, a nie potrafisz odpowiedzieć to musisz... próbować mówić. Poszukaj sobie na olx: niemiecki skype. Najlepiej jakby jeszcze w ogłoszeniu był nacisk na konwersacje bez bawienia się w podręczniki i zadania. Serio, znajdź jakieś prywatne ogłoszenie, najlepiej biedną studentkę za 20-25zł i spróbuj przez godzinkę. Nie musisz mieć kamery. Bierzesz szklankę swojego ulubionego napoju, siedzisz w swoim przytulnym pokoju w swoich ulubionych podartych gaciach i tylko jedną nogą
@niochland: pro tip jeśli zaczynasz: ucz się rodzajników, liczbę mnogą, czasowniki nieregularne, formy przeszłe i przyimki z przypadkami. Jak to zaniedbasz na początku to się pogubisz później.
Nie zaniedbaj gramatyki, bo jak przegapisz okres początkującego i wejdzie Ci w nawyk niezwracanie uwagi na niektóre rzeczy to nigdy się nie nauczysz.