Wpis z mikrobloga

@bofort: na stronie Remsportu masz link do forum i bloga gdzie pan Jacek wszystko ładnie opisał.

Ogólnie tak, w zestawie masz pilnik do skrawania natomiast diamentowy używasz po naostrzeniu do wygładzenia. Obydwa są mocowane tak samo w tym uchwycie. Mam taką ostrzałkę.

Specjaliści polecają również pazur do odsłaniania krawędzi ale jak nie masz dużego naddatku tworzywa nad krawędzią to dasz radę i bez tego.
  • Odpowiedz
@nikifor: Patrzyłem po forum ale nic innego niż w sekcji poradniki na stronie nie znalazłem.

Czyli jak kupię tę ostrzałkę to ten diament mi specjalnie nie potrzebny?
  • Odpowiedz
@nikifor: Generalnie z tego co widzę to jeśli chodzi o boczną krawędź to to się nazywa podcinanie to co się robi 0,5/1 stopnia? Bo patrzę i niektórzy w ogóle tego nie polecają także wtedy mógłbym jakąś tańszą ostrzałkę kupić bez podcinania.

A jeśli chodzi o ten diament to coś widziałem o hartowaniu, a Ty mówisz o wygładzaniu, taki zabieg jest konieczny?
  • Odpowiedz
Generalnie z tego co widzę to jeśli chodzi o boczną krawędź to to się nazywa podcinanie to co się robi 0,5/1 stopnia?


@bofort: Dolną krawędź się podcina i mierzy: 0, 0.5 albo 1.0 stopnia (rzadziej więcej). Możesz mieć inne podcięcie na przodach inne na środku.

Boczna krawędź mierzona jest od 90st. (całkiem prostopadła) i potem możesz wycinać co pół stopnia: 89.5, 89 itd itp.

Nie wiem jak się ostrzy deski, ja
  • Odpowiedz
O wiele lepszą opcją jest kątownik


@melba: Ale kątownik masz pod konkretną wartość kąta i to jest jego podstawowa wada jeśli chodzi o seris amatorski. Dla serwisów profesjonalnych jak najbardziej.
  • Odpowiedz
@nikifor: w cenie średniej ostrzałki masz 2 kątowniki. Mam ostrzałkę już kilka lat i jak na początku ustawiłem kąt tak do dzisiaj jest ten sam, także z perspektywy czasu jednak kątownik byłby lepszy i tańszy.
Dodatkowo z kątownikiem świetnie sprawdzają się długie pilniki, nie koniecznie dedykowane 70mm. Taki pilnik można dostać w sklepie z piłami motorowymi za ok 15zł.
  • Odpowiedz
w cenie średniej ostrzałki masz 2 kątowniki. Mam ostrzałkę już kilka lat i jak na początku ustawiłem kąt tak do dzisiaj jest ten sam, także z perspektywy czasu jednak kątownik byłby lepszy i tańszy.


@melba: no tak, jak od początku wiesz z jakim kątem będziesz jeździł i zostaniesz z nim na lata i jeszcze masz jedną parę nart (albo wszystkie ostrzysz tak samo) to masz rację (
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wasky: ja mam ostrzałkę ale wiem ze to był błąd. Szczypce bym użył takich z markety za 5-10 zł zamiast dedykowanych za co najmniej drugie tyle
  • Odpowiedz