Wpis z mikrobloga

Dawno mnie tu nie było. możliwe że będę częściej, nieliczni może mnie kojarzą. W każdym razie pragnę przypomnieć jeden z moich ulubionych filmów home invasion.

The Strangers
#horror #filmnawieczor #film // Tag autorski: #crystalhills

Jeden z tych filmów home invasion, do których chętnie wracam. Nie jestem pewien jak to się stało, ale Liv Tyler nie #!$%@? w tej roli.
No więc para wraca ze ślubu przyjaciół do swojego domku na zadupiu, z dala od cywilizacji, bo w środku nocy to przecież świetny pomysł. Po jakichś dziesięciu minutach odwiedza ich młoda dziewczyna z pytaniem "czy Tamara jest w domu?". No dziwna sytuacja, więc alfa samiec postanawia pojechać do sklepu po szlugi, bo co innego można zrobić.

Koleżanka Tamary pojawia się ponownie, aż w końcu para dowiaduje się, że są uwięzieni i nie ma za bardzo dokąd uciec, a creepy sąsiadka sprowadza ze sobą kolegów w dziwnych maskach, którzy chcą jedynie siać #!$%@?.

Spośród innych filmów home invasion, ten podoba mi się, bo akcja nie jest typowym slasherem, a napastnicy nie latają z siekierami byle wszystko #!$%@?ć. Pokazują się gdzieś na drugim planie, nie ma typowych dźwięków typu JEBBB jak z Incepcji, jest za to gęsty klimat i powolne budowanie napięcia.

Takie 7/10 był dam spokojnie, ale nie jestem w końcu @hacerking i mogę się nie znać.
crimsontides - Dawno mnie tu nie było. możliwe że będę częściej, nieliczni może mnie ...

źródło: comment_AGRULTy7hg1r51QEfzg0lXuwQ86OUdK9.jpg

Pobierz
  • 7
@oba-manigger: https://www.wykop.pl/wpis/19477637/thriller-horror-film-filmnawieczor-tag-autorski-cr/

Kojarzę jeszcze "Ils" Rumuśki, The Strangers był chyba wzorowany na nim, ale ten amerykański bardziej mi siada.

https://www.imdb.com/title/tt0856288/

Jeszcze to jest mocne, bardziej kameralne i bardziej gore, ale mocny film ogólnie. Aż dziwne, że go tu nie wrzucałem.

@horizontal_vertical:
You're next to trochę taka czarna komedia, niby horror, niby slasher, ale tu jakiś humor, kobieca rola główna niczym Ash z Evil Dead. No trochę inny klimat po prostu.
@crimsontides: ja opócz wspomnianego wyżej "Funny Games" cenie sobie "The House on the Edge of the Park", z zawsze genialnym i stworzonym do tego typu filmów Davidem Hessem. Jeśli nie widziałaś to szczerze polecam. Co do wpisu, to "The Strangers" widziałem, ale w mojej opinii wypadł średnio, ale ile ludzi tyle opinii.