Wpis z mikrobloga

Mirki, 5 lat borykam sie z bólem pleców, próbowałem już wszystkich ćwiczeń, wzmacniających, rozciągających, rozluźniających, rolowanie itd. dosłownie wszystko.
Ćwiczenia na rozluźnianie/rozciąganie pomagają na kilka godzin.
Badania krwi, kału moczu, wszystko zrobione, jest ok, przynajmniej w tym co badałem.
Fizjoterapeutów z 10 miałem, neurologów kilku, kilku ortopedów, kasy poszło kilka tysięcy.


Po 2 latach bólu lędźwi doszła szyja, boli okropnie nie da się pracować a #programowanie here.
I tak dzień w dzień bolą i lędźwia i szyja, szukam NAPRAWDĘ dobrego specjalisty w sumie w całej Polsce, z naciskiem na #slask . Błagam o pomoc, doprowadza mnie to do coraz większej depresji i nerwicy, brak sił, nic sie nie chce.

  • 36
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klarownik666: co wynika z rezonansu ? To w sumie najważniejsze , bo od tego zależą cwiczenia. W ciemno: klęcznik do roboty(2h dziennie ) na zmianę z pracą stojąca , a jak już siedzisz to z poduszką lędźwiowa i na dupę xDD pierwsze dwa-trzy tygodnie będzie to maks meczace.
  • Odpowiedz
@BeMyPenguin: no moze nie trafilem na jakiegoś mastera, ale niczego sie nie doszukali

@oesd: działałem na kleczniku z 3 lata temu, przestalem jak mnie zaczely kolana boleć xD Poduszke pod ledzwia mam zawsze, malo daje, duzo wiecej daje w aucie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klarownik666: ok , a co wynika z rezonansu ? Jestem po 2 ooeracjach i właśnie w trakcie rehabilitacji a też mnie bolały plecy i jak jebło to straciłem czucie w nodze :) Mam wspaniałą nowinę - przyzwyczaj się , to jest jak #!$%@? syzyfowa praca :p
  • Odpowiedz
@klarownik666: @iancurtis: Kilka razy spieprzyłem sobie plecy złą techniką na siłowni i spałem na ziemi z nogami podniesionymi do góry (mniej więcej jak na obrazku, najważniejsze żeby cały kręgosłup i plecy przylegały do ziemi). Też miałem taki ból który mnie irytował i nie dawał spokoju, takie spanie przynosiło ulgę.
Tutaj ludzie mają podobne odczucia:
https://www.reddit.com/r/IsItBullshit/comments/7uz3sb/isitbullshit_sleeping_on_the_floor_is_good_for/

przy okazji tutaj znalazłem jakiś poradnik jak spać jak ma się ból pleców, też ewentualnie
CichySzelestOka - @klarownik666: @iancurtis: Kilka razy spieprzyłem sobie plecy złą t...

źródło: comment_W0hCWNGHlMjsF6wKU1JcDbjOkSlSxiG4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@klarownik666: A próbowałeś jogi? Nie mówię, że to jest cudowne lekarstwo na wszystko, ale po jakimś czasie ćwiczeń wdrukowujesz sobie pewne ruchy z niektórych pozycji i łatwiej jest korygować postawę podczas siedzenia czy stania przy pracy. Można też wstać od pracy co 2-3 godziny i zrobić kilka pozycji - to powinno pomóc przynajmniej doraźnie kiedy ciężko Ci wytrzymać.
  • Odpowiedz
@CichySzelestOka: spałem z pół roku na ziemi, bez tego krzeselka co prawda, ale spałem, nic mi to nie dało
@panna_inga: jogi próbowałem, strasznie męczące dla mnie, duzo bardziej niz silownia, nie widziałem żadnej różnicy jak chodziłem na joge, po 4 miesiącach przestałem chodzić. Co do wstawania w pracy, wstaje co godzinkę/półtorej się przejść, inaczej byłoby bardzo kiepsko
  • Odpowiedz
@klarownik666: Próbowałeś popatrzeć na rozluźnianie od "kelly starreta"? Ma on pewne protipy jak się rozluźniać przy pewnych dolegliwościach. Ma też książkę "być sprawny jak lampart" oczywiście nie zastąpi to ogarniętego sportowego fizjo.
  • Odpowiedz
@klarownik666: Może krąg uciska jakiś nerw? Kilka lat temu miałem rwę barkową w wyniku niefortunnego przewrotu podczas meczu. 2 lata mnie męczyło. Pomogły dopiero leki antyzapalne, ćwiczenia i "rolowanie" kręgosłupa (taki wałek do masowania mięśni).
  • Odpowiedz