Wpis z mikrobloga

Co myślicie o project cars 2 jeśli chodzi o fizykę jazdy? Jako laik kupiłem w promocji PC2 i AC na PS4. Znalem AC z wersji komputerowej, przejezdzilem około 70h, po pierwszych próbach na padzie byłem zachwycony PC2, fizyka, zmiennymi warunkami pogodowymi, wrażeniem prędkości względem AC. Niestety po jeździe na T150 odnoszę wrażenie, że fizyka jest lekko uproszczona względem AC tzn auta pomimo tego, że owszem prowadzą się względnie realistycznie to jakoś tak łatwiej niż w AC. Np. Porsche gt3 rs na torze Imola na jednym z końcowych dohamowan w dół przed ostatnimi dwiema szykanami przed linią start-meta w PC2 hamuje o wiele lepiej i stabilniej niż w AC, tak samo po długiej prostej do pierwszego zakrętu w lewo.
Pytanie zatem, która gra oferuje więcej jeśli chodzi o zbliżenie do rzeczywistości? Nawiasem mówiąc, PC2 daje o wiele więcej frajdy z jazdy, szkoda, ze kosztem realizmu - gdyby tryby gry, grafike etc zestawili z fizyka z AC byłoby idealnie - no chyba że to w PC2 jest lepsza fizyka.

#assettocorsa
#simracing
#projectcars2
  • 4
  • Odpowiedz
@tom1988: Za to inne auta w PC2 robia dziwne rzeczy i prowadza sie na sile trudniej. AC jest w top symulatorow i jesli zamiast wersji Ultimate kupiles PC2 to byl duzy blad :D PC2 goruje grafika, efektami pogodowymi i klimatem wyscigow, ale ma taka sobie symulacje.
  • Odpowiedz
@rebobs: kupiłem za 59 AC ultimate i PC2 na płycie nowa na próbę za 69zl więc myślę, że deal był dobry ;) lubię pojeździc dla przyjemności bo i tak na razie jestem za słaby na ściganie sie z innymi. Podoba mi się tryb kariery w PC2 jako umilacz czasu np po pracy, choć poziom trudności jest wysoki. Za to dla symulacji lubię AC, rok temu na dfgt zrobiłem f458 na Imoli
  • Odpowiedz
@tom1988: PC2 niestety ma bardzo nierówny poziom - są auta które dają mnóstwo frajdy (np. WRXy) i są takie które prowadzą się ajk wór ziemniaków (pozdrawiam lambo supertrofeo)
  • Odpowiedz