Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery #pytaniedoeksperta
Mam rozebranego nieco starego kompa. Brakuje mu zasilacza i karty graficznej, myślę, że dokupię mu też SSD.

Na stanie jest płyta Asrock P67 Pro 3 z zamontowanym i5-2500k i 8GB RAM
Widziałem gdzie w necie poradę, żeby kupić gtx 970 do tego, ale nie wiem czy to nie overkill. Ktoś orientuje się w cenach i mógłby doradzić co byłoby najlepsze?
Ile taki kombajn realnie potrzebowałby energii? Miałem wcześniej 650W ale to na pewno overkill. Ogólnie jakby ktoś poradził konkretny zasilacz to byłoby miło :D

Sprzęt ma być dla kogoś kto ma zdezelowanego lapka, więc ma tylko obsłużyć PS'a w racjonalnych warunkach, coś do składania filmów ,ale bez fajerwerków i wieśka na średnich.
Chciałbym sie zamknąć w 700-800zł no ale jeżeli brałbym 970tke to raczej się nie uda.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skyluker: troche dziwny ten test, 780ti wychodzi w nim sporo lepiej w osiągach niż 970 podczas gdy benchmark pokazuje ze jest lekko słabsze a 780 sporo słabsze (gdy tu jest nieco ponad). Niemniej 780 to jest jakiś pomysł... boje sie tylko trafić na bubla, bo kupowałem używane 570 rok temu i wprawdzie dałem grosze, ale grzało się niemiłosiernie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bartowsky: Jeszcze pomijając konstrukcję tych Vero, czyli "Dlaczego Aerocool ma certyfikaty, a jest na czarnej"
I pomijając fakt, że Vero ma 3 lata gwarancji, a Thermal 5 lat
  • Odpowiedz
pomijając konstrukcję tych Vero


@SebaKomp: przynajmniej ich recenzje da się znaleźć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nigdzie nie mogłem znaleźć wnętrza tych Litepowerów 2

Vero ma 3 lata gwarancji, a Thermal 5 lat


@SebaKomp: kurła gdzie, wszędzie gdzie widzę, jakiego sklepu nie sprawdzę to 2 lata
  • Odpowiedz
@bartowsky: no ja silentium miałem w starym, w sumie dotąd używam, więc na niego też sie zapatrywałem. Też są polecane w proponowanych zestawach.

Natomiast radeonów nie lubię :V Miałem dwa, oba mnie zawodziły, sterowniki robiły dziwne rzeczy (ati control panel pod ctrl v) do tego nie mają różnych technologii nviddi. Wiem ,ze za niska cenę mają większą moc, ale po prostu nie lubię radeonów.
  • Odpowiedz
@Naxster: Co to za cytat?
RX470 mają normalne wyjścia HDMI, displayport x2 i inne syfy.
Jak coś to mogę Ci przetestować jakieś giekri bo sam mam rx 470 g1 gaming
  • Odpowiedz