Wpis z mikrobloga

@Tyrese: I tego i tego. Płyta (dokładniej to chipset) + procesor (cała generacja) + RAM są ze sobą związane i tworzą platformę. Czasami się zdarzało że można było używać DDR3 i DDR4 z tym samym procesorem ale to rzadkość.

Kompatybilność płyty z procesorem czasem jest rozszerzona, zwłaszcza jeśli nowa generacja procesorów to tylko poprawki do starej a nie coś kompletnie nowego. Przykładowo i5 7600 może działać na płycie wydanej pod m.in
@Tyrese: Jeśli nie zrobiłeś literówki to posiadasz płytę pod drugą generację procesorów AMD Ryzen, a procesor masz Intela, kilkuletni. To ze sobą działać nie będzie. Ponadto AMD Ryzen i co za tym idzie płyta którą masz obsługuje tylko DDR4, a twoje i5 tylko DDR3.
@Tyrese: Nie napisałeś co dokładnie chcesz zrobić i po co powstał ten cały wątek. Ale domyślam się, ze chcesz kupić sobie dodatkową kość RAM. Jeśli posiadasz już kość 1333Mhz i kupisz kość 1600Mhz lub większą to taktowanie pamięci tej kości obniży się do "najniższego ogniwa" czyli 1333Mhz i tak będą działać. Nic złego z tego powodu się nie dzieje, ale nie warto przepłacać. Wyjątkiem jest chęć podkręcania pamięci ale nie wydaje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amasugiru: po prostu chce dokupić tam, obecnie mam 8gb A chce kupić kolejne 8 A różnica cenową między 1333 a powiedzmy 3000 nie jest duża
@Tyrese: Nie warto kupować szybszych niż 1333Mhz. Nie dość że jakoś mocno różnicy nie odczujesz względem nawet 2400Mhz bo procesor mocarzem nie jest to twój zestaw i tak będzie się prosił o upgrade i raczej zmienisz całą platformę. No chyba że bardzo okazyjnie znajdziesz i7 4770.
@Tyrese: eh...

Tak jak napisałem wcześniej. Jeśli kupisz teraz kość 8GB nawet i 3000Mhz i wrzucisz ją do swojego zestawu to pamięć tego zestawu będzie chodziła z taktowaniem 1333Mhz, bo druga kość takie ma a nie mogą chodzić na różnych. Dlatego jeśli chcesz tak bardzo mieć to 3000Mhz (wg mnie niezbyt warto bo ceny na pewno nie są zbliżone) to musisz wyrzucić tą kość 1333Mhz i kupić 2x8GB 3000Mhz.

Ze zmianą