Wpis z mikrobloga

#memologiastosowana #memy

Kilka praw z podręcznika:

1. Każdy mem po osiągnieciu pewnego stopnia popularności i co za tym idzie większej ilości swoich wariacji zostaje przejęty przez normików i traci do 100% swojej wartości memowej - teoria o cykliczności memów.
2. Jedynym sposobem na zachowanie wartości memowej wraz ze wzrostem popularności mema jest nadanie mu charakteru jak najbardziej hermetycznego. Tylko hermetyczny mem uniknie transformacji do normickego obrazka. Przykładem potwierdzającym teorię są memy z tagu #konkursnanajbardziejgownianymemznosaczem - teoria o awangardowości memów.
3. Każdy mem powstał jako reakcja do zachowanej w pamięci wspólnej informacji i jest oparty na zrozumiałym dla ogółu szablonie - memogeneza.
4. Podstawową jednostką strukturalną mema jest jego szablon.
5. Różnica między memem a śmiesznym obrazkiem jest taka, że mem z definicji jest odwołaniem do informacji, postaci lub wydarzenia znanego odbiorcy, podczas gdy śmieszny obrazek opiera się na uniwersalnym podejsciu do poczucia humoru i nie wymaga żadnej wiedzy do zrozumienia go - teoria o elitarności mema.
6. Autorzy memów wyrażają tendencję do anonimowości, wobec czego można wysnuć hipotezę, że żyjemy w memowym średniowieczu, a czeka nas renesans.
7. Z memu zawsze można wyróżnić dwie części składowe, czyli szablon który podlega ograniczonym modyfikacjom i podpis, który można modyfikować dowolnie - memostrukturalizm.
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wergiliusz: Doszedłem kiedyś do tego samego wniosku co ty w punkcie 6 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Btw renesans już nadchodzi. Już panuje na Instagramie i YouTube, gdzie wszystkie memy są usyfione watermarkami autorów. W takim razie nastepny będzie barok. Nie mogę się doczekać :)