Wpis z mikrobloga

wpis z grupy fejsowej:

Moja klasa z podstawówki miała wczoraj wycieczkę do Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku i znalazłem taki oto obraz olejno-akwarelowy nieznanego autora. Napis pod spodem głosi "Bobole 1934". Zainteresowało mnie to, jak również znajoma twarz postaci na obrazie. Przewodnik powiedział, że to Feldmarszałek Kononowicz - brat cioteczny Józefa Piłsudskiego i jego prawa ręka. Scena przedstawia Feldmarszałka tuż po słynnej bitwie pod Bobolami, w której jego dywizjon pokonał znacznie liczniejsze siły ukraińskich partyzantów z okrytej złą sławą "Bandy Czarnego" , którą dowodził Yarko Adriejewkin ps. Czarny, późniejszy członek OUN/UPA oraz SS Galizien, morderca wielu akuratnych ludzi, #!$%@?. "A #!$%@?ów trza z tego świata sprzątać", jak mawiał sam Feldmarszałek. Legenda głosi, że podczas bitwy tak gorliwie wywijał swoją szablą bożą, że zranił swego wierzchowca Nero. A że szabla była wyostrzona jak brzytew, to rana była dość poważna i qń niechybnie wykrwawiłby się, gdyby sam Feldmarszałek nie oddał dla niego krwi. Qń co prawda umarł, ponieważ jego serce nie wytrzymało stężenia cholesterolu znajdującego się w krwi Kononowicza, ale i tak za wyjątkowe bohaterstwo dostał Feldmarszałek order Honorowego Krwiodawcy od samego Naczelnika Piłsudskiego. Ten właśnie order przekazała Prezydentowi jego kuzynka Aleksandra wraz ze wzruszającym listem. Słuchałem przewodnika jak zahipnotyzowany, wszyscy z mojej klasy byli już #!$%@? gorzałą i zjarani (to podstawówka, więc jeszcze nie mieli twardych dragów i dopalaczy), a ja taką historię się dowiedziałem się i czym prędzej popędziłem do kafejki internetowej, żeby się tym z wami podzielić.

------------------------------------------
#kononowicz to #patostreamy niestety
matador74 - wpis z grupy fejsowej:

Moja klasa z podstawówki miała wczoraj wycieczk...

źródło: comment_OXpxX4ZGP0ljfMbTwfvGByMXBk68QccV.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz