Wpis z mikrobloga

Jaka jest "najbezpieczniejsza" trasa do schroniska w DPS? Głównie pytanie pod kątem jakichś przepaści, czy wąskich ścieżek nad urwiskami, z którymi ktoś od nas nie jest do końca oswojony. Czas przejścia obojętny, mówimy o warunkach letnich.

Są bowiem trzy alternatywy od Wodogrzmotów:
- czerwony w kierunku MO i potem w prawo na niebieski,
- zielony - czarny - niebieski,
- zielony - niebieski.

#gory #tatry #dps
  • 9
@PrinsFrans: niebieski z MO jest zamkniety zima... latem raczej lajtowy powinien byc (szedelem raz w listopadzie z DPS do MO i tak mi sie wydaje)... blizej DPS bylo troche urwisk, ale sciezka w miare szeroka.

Mozesz jeszczr isc od Murowanca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fspl2: czarny zamkniety nie jest na pewno (przynajmniej nie z zalozenia) podobno zielony to "letni" a czarny to "zimowy" (jacys ludzie chyba po drodze tak mowili) - jak szedlem w marcu to (prawie) na spokojnie z rozowa sobie zielonym weszlismy a ludzie co wybralinczarny to zdyszani przyszli przy asyscie czekanow.
@poji: Nie do końca. Poniżej masz dokładne przebiegi szlaków letnich i zimowego z Doliny Roztoki. Latem rzecz jasna obejście nie funkcjonuje.
@PrinsFrans: Ze swojej strony mogę powiedzieć, że najprzyjemniej i najszybciej idzie się przez Dolinę Roztoki zielonym szlakiem. Na czarnym jest bodaj jeden bardziej lufiasty, wąski odcinek, który dla osoby bez panicznego lęku wysokości powinien być do przejścia. Najlepszy widokowo jest ten przez Świstówkę Roztocką. No i przy dobrych warunkach
Pobierz S.....k - @poji: Nie do końca. Poniżej masz dokładne przebiegi szlaków letnich i zimo...
źródło: comment_u5iYRv1L8pvX1aDoYcTRF49mVGmz8VVE.jpg
@Szanowny_Wykopek: latem zimowe "obejście" czarnym szlakiem za Niżnią Kopą jak najbardziej funkcjonuje, tyle, że to mordęga, bo ostro w górę. Zimą idzie się czarnym z powodu zagrożenia lawinami na ostatnim odcinku zielonego. Z tego co pamiętam obejście działa od kilku lat - po zejściu lawiny w której zginęło dwóch doświadczonych taterników.

Zresztą letnie, jak i zimowe wejście do piątki nie należy do jakoś szczególnie trudnych. Zawałowcy też dadzą radę, byle powoli
latem zimowe "obejście" czarnym szlakiem za Niżnią Kopą jak najbardziej funkcjonuje, tyle, że to mordęga, bo ostro w górę.


@Kruty: latem idzie sę przed niżnią kopą, z kopy latały lawiny. Obejście idzie inaczej niż czarny szlak, za kopą jest morze kosówki, bez śniegu tego nie przejdziesz.

Zresztą letnie, jak i zimowe wejście do piątki nie należy do jakoś szczególnie trudnych.


@Kruty: zimą jedynie jest dość groźnie:P Zwłaszcza jak ktoś się
@pilot1123 przyznaję, że osobiścje nie szedłem latem do piątki, ale widziałem gdzieś na youtube jakąś parkę drałującą pod górę przez te kosówki.