Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, kupiłem sobie taki o to zestaw lecz mam problem z wsadzeniem złącza 40 pin do płytki, jest spory opór podczas wsadzania i mam wrazenie ze zaraz się piny uszkodzą lub coś innego, i czuje jakby wychodzili z płytki od dołu podczas wsadzania, czy to normalne że ta płytka stawia taki opór? Pan @Botland kupiłem to u was może wy cos powiecie na ten temat.


#elektronika #raspberrypi #technologia #forbot
theexitest - Cześć mirki, kupiłem sobie taki o to zestaw lecz mam problem z wsadzenie...

źródło: comment_fJsh1RXLCSRvQM7OpbGMd8NfK4FodDiu.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@theexitest: chodzi o wsadzenie złącza do taśmy w płytkę stykową? Nowa może tak się zachowywać. Kołysz tym, pchaj raz z jednego boku, raz z drugiego. Jeśli naprawdę wymaga to siły, to pchaj nie za wtyczke, a czymś sztywnym dociskaj same kołki od strony ich lutowania.
  • Odpowiedz
@theexitest: jeśli płytka jest nowa, to jest taka możliwość. Tylko pytanie, co to dla Ciebie jest ciężko, bo one mogą wchodzić z pewnym oporem, ale jeśli musisz używać takiej siły, że końcówki się gną, to coś jest nie tak.
A i jeszcze jedno, w przypadku tego złącza 40pin oczywiście sprawdź, czy w męskiej stronie piny są na pewno proste.
  • Odpowiedz