Wpis z mikrobloga

Czas na zmianę.

tl;dr


Dlaczego to robię, co mnie skłoniło i po co w ogóle o tym piszę?

Od paru lat interesuje mnie ludzki umysł. To jak postrzegamy innych, jak inni postrzegają nas. Czym jest manipulacja. Dlaczego absorbujemy złe nawyki z taką łatwością a te dobre często przysparzają nam problemu. Jak rozmawiać, żeby być słuchanym. Gdzie leżą granice. Jak kontrolować gniew, frustrację. Czym jest motywacja.

Ciągle uczę się poznawać samego siebie. To jak JA się zmieniłem jak rozpocząłem moją pierwszą poważną pracę, jak zostałem mężem, jak zostałem tatą. Jak zmieniły mnie wydarzenia i sytuacja z którymi się spotkałem. Chcę mieć kontrolę nad swoim JA. Chcę zrobić to wspólnie z wami. Wspólnie z grupą wspaniałych ludzi. Część z was zasugeruje usunięcie konta – i przyznam, że w zrównoważonym rozwoju nie byłby to zły pomysł. Część może będzie mi kibicować. Może ktoś mądrzejszy coś mi doradzi. A może ktoś o coś zapyta?

Kim jestem?

Mam 27 lat. Jestem od 10 lat w związku z piękną kobietą. Mamy syna który zaraz skończy roczek. Skończyłem gówniane studia na gównianej uczelni (tylko inżyniera, a uczelnia już nie istnieje). Pracuje w jednej z większych korporacji w Polsce przy backoffice’ie. Wspieram Klientów swoją wiedzą i doświadczeniem przygotowując dla nich produkty. Poza tym prowadzę warsztaty z komunikacji i przejrzystej i zrozumiałem pisowni. Zarabiam średnio. Lubię ciężki metal, uwielbiam jazdę na rolkach, wyprawy rowerowe. Mam wiele zainteresowań, w tym snycerstwo i stolarstwo. Tworzę własne meble czy zabawki. Podsumowując - zwykły ze mnie chłop. Żaden Chad ani przegryw.

Co planuję zmienić?

W sumie to wszystko. Jednak zgodnie z zasadą „jak jest wszystko, to nie ma nic” opowiem trochę dokładniej, co zmienię.

Życie rodzinne

Przede wszystkim wygospodarować więcej czasu dla rodziny. W tym roku chciałbym wyjechać na urlop w polskie góry. Wynająć hotel gdzieś w tatrach w malowniczym rejonie. Pokazać synowi oszałamiającą piękność naszych gór. Planuję też raz w miesiącu zabierać żonę na randkę. W 2018 byliśmy w sumie na 4 randkach. Chcę kupić dom.

Życie prywatne i zdrowie

Raz jeszcze wygospodarować więcej czasu dla siebie. Znaleźć chociaż chwilę na moje zainteresowania. Zrzucę tatusiowy mięsień piwny. Na wiosnę zacznę biegać. Do tego czasu 2 razy w tygodniu będę ćwiczyć w domu. W każdy wtorek i sobotę. Chcę ukończyć w tym roku przynajmniej jeden bieg. Zacznę regularnie się badać. Pójdę do neurologa, kardiologa a nawet urologa – trzeba mieć kontrolę nad ciałem. Rezygnuję całkowicie ze słodyczy, podjadania i niezdrowych przekąsek.

Życie zawodowe

Chcę podwyższyć w tym roku moje zarobki minimum o 1000zł brutto. Planuję też awansować. W tym celu wrócę do nauki j. angielskiego - notabene bardzo zaniedbanego przeze mnie w ostatnich latach. Poproszę szefa o dofinansowanie do nauki języka. Pracodawca ma taką opcję. Zwiększę moją wiedzę merytoryczną i zacznę rozwiązywać jeszcze bardziej skomplikowane zagadnienia. Materiały już mam. Teraz je tylko przeczytać ze zrozumieniem i opanować. W 2018 roku przeprowadziłem 4 szkolenia. W tym chcę przeprowadzić minimum 10.

Co zrobię?

Jak widzicie. Jest to bardzo ogólny zarys. Gdzieś wyznaczam cel ogólnie, gdzie indziej szczegółowo. Czasem daję sobie limit czasu, czasem nie. Część wiem jak zrobić, część jeszcze nie. Mój czelendż będzie polegał właśnie na tym, że wszystko dokładnie wam opiszę. Jak to wygląda podręcznikowo. Jak ja to zrobiłem. Jakie dało to efekty.

Pierwszą rzeczą będzie wyznaczanie celów i planowanie. Opowiem na co zwrócić uwagę i dlaczego kalendarz jest zajebisty.

Wiem że długie. Jeżeli dotarłaś albo dotarłeś aż tutaj, to bardzo chciałem Ci podziękować za wytrwałość. Mile widziane są wszelkie komentarze.

Życzę miłego wieczoru i do zobaczenia za parę dni!
  • 4