Wpis z mikrobloga

#telewizory #samsung #mediaexpert
Cześć, mam pytanie, moze ktos będzie w stanie mi pomóc. Zamiarzam kupić telewizor 55' i zamontowac go na scianę. W sklepie polecają uchwyt Gotze&Jensen w cenie 249zł. Wiem, ze przy cenie telewizora to nie jest może kosmiczna kwota, ale zastanawia mnie, czy jeśli znalazłem w tym samym sklepie uchwyt spełniający standard VESA 200x200, ale innej firmy, to mogę przycebulic? Są w cenie 99zł, są też za 29zł. Czym się kierować przy wyborze, oprócz rozmiaru i maksymalnej nośności?
  • 8
@manamana90 kupiłem do 43 calowego TV uchwyt za 67zl z allegro i działa. W sklepie podobne były za 200zl+, tez 200x200, tez Samsung. Jedyny problem we wszystkim był taki ze śruby nie pasowały, ale to kwestia 10zl dokupić w sklepie.
@manamana90 a nie jest to czasem marka własna tego sklepu? Może dlatego tak polecają. Bierz inny, patrz tylko na: standard vesa oraz dopuszczalny rozmiar i wagę telewizora. Telewizor waży pewnie z 17-20 kg, a te uchwyty mają maksymalny udźwig około 30-35kg.
@manamana90 no ale szukaj mimo wszystko standardu vesa 400x200 cena taka sama w większości przypadkow. Na stronie mediaexpert też takie znajdziesz - tańsze niż ten wymieniony.
@manamana90: @lesniok: Ale co ty mu gadasz? Standard vesa oznacza rozstaw otworów w telewizorze. Jak u siebie ma w telewizorze 200x200 (20x20cm) to przecież nie może mieć innego... Nie zmienia to jednak faktu, że większość uchwytów będzie pasowała do kilku tych rozstawów (czyli będzie w wielu tych standardach).
@manamana90: Wiesz co, ciężko powiedzieć. Jeżeli producent tego tańszego uchwytu zapewnia, że będzie pasowało (standard vesa, maksymalny udźwig, przekątna ekranu) to powinno pasować. Jak chcesz mieć pewność, że na pewno nie spadnie to możesz dopłacić. Bo w sumie to szkoda by była, jakby taki telewizor spadł. ( ͡° ʖ̯ ͡°)