Wpis z mikrobloga

Czy ktorys z mirkow praktykowal kiedys podroze na stopa? Chcialbym na próbę się przejechać do jakiegoś miejsca w Europie. Myślę, że podróże odbudowałyby moją chęć do działania i życia, jestem przegrywem więc naturalnie nie mam prawie w ogóle znajomych, a napewno nie takich z ktorymi moglbym gdziekolwiek pojechac, wiec najprawdopodobniej bylaby to samotna podroz. I teraz pytania: Jak się do tego przygotowac? Czy są jakie miejsca/aplikacje/strony, ktore zrzeszaja podróżników/austostopowiczów, tak żeby podrozowanie bylo przyjemniejsze?
#przegryw #pytaniedoeskperta #podroze ##!$%@? #jaknieteraztonigdy #2019makeorbreak
  • 6
@Frytownica:
Podstawowa:
http://hitchwiki.org/maps/ - są w niej zaznaczone miejsca na mapie dobre do łapania stopa.
Są też grupy na FB (dość rakowe)
Co do sprzętu - zależy od budżetu.
Solidny plecak (#!$%@? go w podróży to straszna tragedia), znośny multitool (można się zdziwić jak często się przydaje)
Paracord - tania rzecz, a nie raz ratowała skórę mocno.
Pojemny powerbank (czasem nie ma jak naładować telefonu przez kilka dni).

Na początek, najbezpieczniejsza
Jeżeli nie masz chęci do działania, to "proszenie się" o podwózkę może Cię jeszcze bardziej przygnębić. Odradzam. Trzeba mieć dużo siły wewnętrznej, żeby nieraz czekać godzinami na jakieś auto, co Ciebie zabierze.