Wpis z mikrobloga

Halp. Próbuje odpalić Flash w Operze na Kubuntu.
Jest jeden tip na internecie odnośnie naprawy, problem w tym że wymaga przerzucenia plików do /usr/lib/nazwaprogramu, a u mnie jakiekolwiek przerzucanie kończy się "odmową dostępu"

co przeoczyłem? jak to zrobić?
#linux #ubuntu #kubuntu #pc #laptopy
  • 14
@scdt: Podstawa to zadawanie precyzjynych zapytań w google. Albo szukasz jak uruchomić program w KDE na uprawnieniach admina albo szukasz jak dodać sobie możliwość otworzenia pliku/katalogu jako admin w kde. Ewentualnie jak w ogóle uruchomić program w GUI na uprawnieniach roota.

Ogólnie masz trzy opcje:
- przekopiowanie przez konsolę np wykorzystując po prostu cp, mv albo midnight commander (taki manadżer plików ale w konsoli).
- w terminalu: 'sudo nazwaprogramu' - co
@Kryspin013: Widzisz, jednak Opera ma z nim jakiś problem. Fakt faktem wypluwa błąd "E: The repository 'http://ppa.launchpad.net/jonathonf/pepperflashplugin-nonfree/ubuntu bionic Release' does not have a Release file.
N: Updating from such a repository can't be done securely, and is therefore disabled by default.
N: See apt-secure(8) manpage for repository creation and user configuration details.
"
Ten błąd zaczeło wypluwać zdaje się po dodaniu jakiegoś rozszerzenia PPA "cannonical community team". Na guglu
Nie widzi go.


@scdt: ale w jakim sensie? Zainstalowałeś z głównego repo i Opera go nie widzi, tak? A sprawdź czy np. Chromium go też nie widzi. Sprawdziłem jak to wygląda u mnie na Linux Mint. Mam zainstalowany pakiet adobe-flashplugin, który instaluje pliki libflashplayer.so oraz libpepflashplayer.so, z których korzystają wszystkie przeglądarki w systemie.
@Alex_Krycek: W ogóle po wpisaniu frazy nie było czegoś takiego jak "adobe". Tak samo zresztą jak z Wine (które po walce i tak nie działa). Po instalacji "komendami" teraz widnieje, można to usunąć (o ile discover się nie posypie). Na chromium teraz nie mogę stwierdzić, bo jest miks totalny. Jutub momentami tnie ale przynajmniej działa(jak na operze), ale jak musi coś odpalić na flashu to odpala. Nie mniej tuby tną (yt
@scdt: aaa, to ja Cię na początku źle zrozumiałem. Nie korzystaj z Discover. Pobierz jedynie z niego menadżer pakietów Synaptic i z niego instaluj pakiety. Tam będziesz miał dostęp do całego repozytorium i powinieneś znaleźć adobe flasha.
Youtube nie ma nic do rzeczy, bo od dawna już korzysta z html5 do odtwarzania wideo (zresztą jak większość serwisów wideo ;)
Co do wydajności, to nie ma się co dziwić. Kubuntu korzysta z