Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@glassmice spędziłam w szpitalu 6 dni, byłam prywatnie, następna wizyta za trzy tygodnie, dopiero teraz zaczyna się klarować na co to może być uczulenie. Dlatego może udałoby mi się zrobić te dwa alergeny szybciej niż na NFZ, a że są nietypowe, to trudno mi je znaleźć w ofertach.
  • Odpowiedz
@biuna: nie spotkałem się z takimi testami w panelach pokarmowych. Ale faktycznie przez pewien czas z innych względów medycznych w rodzinie ktoś korzystał tylko z lnianego tłoczonego na zimno (wersja z zimną logistyką - dojeżdża do domu w warunkach chłodniczych)
  • Odpowiedz
@glassmice: Gdy byłam u lekarza prywatnie, swoją drogą bardzo dobrego, mogę polecić, to dostałam zalecenia jakie badania zrobić i jak postępować. Diagnostyka pokrzywki i obrzęku quinckego nie jest łatwa, ale dzięki jej wskazówkom prawdopodobnie znalazłam przyczynę i chciałabym się jak najszybciej upewnić, bo ułatwiłoby mi to życie.

@TheMan: No własnie, widziałam gdzies we Wrocławiu, ale w Warszawie nie mogę znaleźć. :/
  • Odpowiedz
@TheMan: chociaż w sumie może i sam rzepak byłby spoko, bo wziewna na leszczynę idzie u mnie w parze z tym, że nie mogę jesć orzechów laskowych. XD
  • Odpowiedz
@TheMan: patrzyłam na tę stronę synevo, ale nie ładują mi się te panele, tzn. jak w nie klikam to nie mam wyszczególnionego jakie alergeny tam są. :P
  • Odpowiedz
@biuna: Ano nie ma, ale tam jest 11 stron i 250 punktów. Ja bym zadzwonił i spytał czy rzepak i słonecznika nasiona da radę zrobić u nich.
  • Odpowiedz
@biuna: tak, ale nie można u mnie stwierdzić jej zwykłym testem skórnym które są u mnie (w Norwegii) dostępne. Alergia manifestuje się SILNYM bólem głowy w okolicy "cortex" i uczuciem opuchlizny w uszach, skroniach, oczach i "sinus" . Do tego okazjonalne wymioty, silne mdłości, swędzenie oczu, odbijanie się olejem (nie ważne w jak małych ilościach został on spożyty) oraz mdłości i "gag reflex" podczas kontaktu z kwiatem rzepaku. Pierwszy raz z
  • Odpowiedz