Wpis z mikrobloga

Kumpel wylał piwo na mój telefon w piątkowy późny wieczór ( ͡° ʖ̯ ͡°) Serwisy były pozamykane w weekend, a ja sam też średnio mogłem do nich wyruszyć. Szybka akcja była wysuszenia ustrojstwa chusteczkami.

Jedynie gdzie piwo mogło wsiąknąć w głąb to przez głośnik i ewentualnie (jeśli są) jakieś szpary przy przycisku "home". Z tyłu odczuwam jakby górna część telefonu była cieplejsza od tej dolnej podczas użytkowania telefonu. I odczuwam spadki wydajności w aplikacjach (przeglądarka chrome, messenger, snap, instagram, innych nie sprawdzałem). Ale mogę też być w sumie przewrażliwiony i nigdy np. tej cieplejszej górnej części mogłem nie odczuć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czy może to oznaczać kres moje telefonu, który niedługo nadejdzie? Czy jest szansa, że jakoś pociągnie przez dłuższy czas? (domyślam się, że dla niektórych te pytania mogą być głupie) I czy po trzech dniach jest sens iść do serwisu?

Telefon: Meizu M2 Note PS: wiem, że kumpel to dzban ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#telefony #meizu #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 9
@BeMyPenguin: Telefon jak coś sprawny jest. W jakimś suchym miejscu go dać i nie używać przez jakiś czas? Czytałem gdzieś, że jeśli telefon został zalany, a działa to, żeby go nie wyłączać.
Telefon córki działa normalnie bez jakichkolwiek problemów czy są jakieś spadki wydajności etc?
@Pafeuuu wróciłyśmy go do ustawień fabrycznych, bo jej chłopak go odziedziczył po niej i póki co wszystko jest ok. Na nic nie narzeka. A to nastolatek, więc kupa bezsensownych aplikacji i ciągłe siedzenie w telefonie, więc chyba jest ok.
@BeMyPenguin: Dzięki za info :D Wyczytałem w necie, że można jechać do serwisu na profilaktyczną diagnostykę, która w większości serwisów jest za darmo, aby sprawdzić w środku czy znajdują się jakieś ślady. Telefon w sumie był w etui, więc przez główne głośniki/mikro czy mikro usb nic się nie dostało. Ehh, wszystko na końcówkę roku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pafeuuu: jeśli telefon migiem lub mocniej nagrzewa się w 1 miejscu to może byc tam zwarcie. Proponuje rozebranie i dokladne wyczyszczenie.