Wpis z mikrobloga

Znalezisko: Wiadomości TVP w swoim stylu o zakazie handlu.

W Niemczech, Belgii, Holandii czy Austrii zakaz handlu obowiązuje od lat. Sposobów na spędzenie wolnego czasu wiele: rower, wspólne przebywanie, idziemy do kościoła...

Oczywiście wypowiada się również pan, który chce by wszystkie niedziele były z zakazem handlu.
Czyli to co wszyscy uwielbiamy, gdy ktoś za nas decyduje co będzie dla nas najlepsze.

https://www.wykop.pl/link/4720341/wiadomosci-tvp-w-swoim-stylu-o-zakazie-handlu/
#neuropa #polska
saakaszi - Znalezisko: Wiadomości TVP w swoim stylu o zakazie handlu.
 W Niemczech, B...

źródło: comment_w70FtGsRyDlFRc2tu7Eii2ctMsQRwtMt.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@saakaszi: no ja dzisiaj wdałem się w dyskusję z rodzicami w momencie tego materiału. Oczywiście ich argumenty takie same jak w TVPis, że na zachodzie też tak jest i nikt nie płacze, że można zrobić zakupy w sobotę itd. To pytam, czy wiedzą ile małych sklepów zakończyło działalność w 2017 a ile w 2018 - nie wiedzą. Dalej padł argument, że małe sklepy są nie potrzebne bo i tak każdy
  • Odpowiedz
Dalej padł argument, że małe sklepy są nie potrzebne bo i tak każdy kupuje w Tesco


@StormtrUper: #!$%@? tam, że jednym z argumentów za zakazem było, że ludzie w niedziele pójdą do małych sklepów i dzięki temu pozycja sieciówek osłabnie XDD
  • Odpowiedz
@StormtrUper: Jak moi zaczęli używać argumentu "A bo w niemcach tak jest i oni maja dobrze i trza od nich przykład brać" to powiedziałem im że kościół w Niemczech nie jest finansowany przez państwo ale jest 1% podatku który można przekazać na wspólnoty religijne i u nas powinno być tak samo. ( ͡° ͜ʖ ͡°) furia na twarzy ojca to widok bezcenny.
  • Odpowiedz
@saakaszi z tego co wiem w Holandii nie ma zakazu handlu. Jest nakaz aby dać za niedziele 2 lub więcej stawki podstawowej - a że się to nikomu nie opłaci, to sklepy są zamknięte. Nie jest to jednak obligatoryjne.
  • Odpowiedz