Wpis z mikrobloga

#modameska Brał ktoś płaszcze/garnitury/koszule z Vistuli? Jak przeglądam ofertę to cenowo, wcale nie jest rewelacja a materiał to często syntetyk + wełna/bawełna, jest jakaś alternatywa dla tego sklepu?

ps. proszę nie pisać że Bytom czy Wolczanka to to ta sama grupa kapitałowa i ten sam model sprzedaży i produktów różnica niewielka na niekorzyść wspomnianych.
  • 16
@segate: Z Dżiakomo śmiechłem. Ogółem nie wiem jak teraz stoją przeceny i ceny w V/W/B, ale warto spojrzeć na:
- Lancerto, szczególnie serię w kooperacji z Mr. Vintage
- Suit Supply
Powyższe jeśli chodzi o garnitury. Jeśli płaszcze to nie pomogę zanadto - zerknij sobie czy podoba Ci się płaszcz sukienny oficera wojsk lotniczych (do dostania za grosze, jak to ocenił "mój" krawiec - "pancerny #!$%@?") albo załóz konto w outlecie
Czasem coś w miarę przyzwoitego wzornictwem ma Massimo Dutti, ale nie wiem jak się noszą - nie pasują mi ich kroje. I oczywiście tylko na przecenach, warto zapisać się do newslettera bo chyba miał pierwszeństwo na wyprzedaży.
@segate: Chodziłem cały ubiegły sezon zimowy w półpłaszczu z Bytomia. Po całym sezonie oglądałem go teraz przed kolejnym i w zasadzie wygląda jak ze sklepu. Oczywiście starałem się m.in. nie wypychać niepotrzebnie kieszeni. Nic nie obłazi, wygląda cały czas bardzo solidnie. Nie pamiętam ile kosztował, ale jakoś chyba 800 zł przeceniony z 1,5k.

Koszule z Wólczanki noszę, ale mam wrażenie że faktycznie są jakieś twarde. Prasują się za to bardzo fajnie.
@Rzedzimir: Ehe. Jak (o ile) już się łaskawie otworzy to dotychczas trzeba było wejść na stronę standardową, ustawić sobie że jesteś w Niemczech, odświeżyć adres outletu i wtedy Cię wpuszcza na ofertę niemiecką. Dodajesz sobie co chcesz kupić, przechodzisz normalnie do koszyka i polski adres podajesz dopiero przy adresie dostawy. Część rzeczy wywalało całkowicie, część zmieniała cenę na regularną (więc efektywnie żaden deal, zero zniżki), ale koszule obniżało do groszowych cen
@segate: W SuSu? Najprościej na świecie - ktoś znajomy/z domowników Cię mierzy, zamawiasz dwa sąsiednie rozmiary które podejrzewasz że będą najbliższe i odsyłasz ten gorzej pasujący. Masz darmową dostawę, zwrot i płacisz w PLN bez przewalutowania - nie tracisz ani grosza.
@motaboy: Ja do koszul z Wolczanki mam sporą awersje na początku zafixowałem się na promocje typu 2 sztuka gratis i kupiłem tam sporo rzeczy, jak zacząłem często używać wyszły spore mankamenty, strasznie ciężko się prasują, mną się niemiłosiernie, po praniu straciły fason i leżą trochę kiepsko. Bytom trochę lepiej kupiłem 3 koszule i materiał jest dużo grubszy, przyjemniejszy, lepiej dopasowane, prasują się spoko i nie mną się tak bardzo.
Koszule vistuli polecam - mam: - lantiera ok 4 lata, spokojnie jeszcze dwa albo i duzej pozyje, minimalne wyblakniecie reszta cacy. W wyprzedazy dalem chyba z 130 zl -lantiera z bawelny od goetza, te z podwojna metka, po praniu wychodzi praktycznie niepognieciona w tym sezonie ja kupilem z wyprzedazy za ok 180-200 zl. Bawelna w dotyku jest petarda. Moj nr 1 -vistula two ply z linii od lewandowskiego - biala klasyczna sztosik
Poza czekaniem na outlet Suit Supply (góra 2x w roku i trzeba wchodzić przez różne triki)


@Xune: chyba od bardzo dawna nie było, co nie? Albo ja w ostatnich ~2 latach przegapiałem.