Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad kupnem Macbook Air - na allegro od 3500, po sklepach 3700, co sądzicie ogólnie o tych laptopach? Chce cichy, mobilny, komputer do pracy biurowej. Ile miejsca zostaje z dysku 128 dla mnie po wgraniu systemu? Rozumiem, że są jakieś przejściówki na HDMI, żeby podłączać sobie np. monitor lub TV? Zastanawia mnie kwestia gwarancji - wszędzie jest napisane 12 miesięcy. Czy potężna UE nie gwarantuje nam 24 miesięcy na wszystkie tego typu towary? Jak z awaryjnościami tego typu sprzętów i pracą? To byłbym mój pierwszy macbook ( ͡° ͜ʖ ͡°) #apple #macbook #komputery
  • 30
@yaszuRa: zostaje ok. 110GB.

Są przejściówki, na chińskich sklepach za 10 do wyrwania.

12 miesięcy gwarancji i 24 rekojmi sprzedawcy. O rekojmi możesz poczytać wszędzie, wygoogluj.

Sprzęty mało awaryjne, choć przestarzały. Ekran słabej jakości, nada się do prac biurowych, ale przy bardziej zaawansowanych potrzebach lepiej kupić coś na Windowsie albo sporo dołożyć.
@yaszuRa: Niestety wpakowanie się w Apple to wejście w inną infrastrukturę. Trzeba uważać, bo potem trudno się migruje na inne rozwiązania (sporo kasy wpakujesz, ciężko więc zrezygnować). Jak nie zamierzasz związać się z ekosystemem spod znaku jabłuszka, to lepiej wybrać sprzęt na Windowsie. Weź też pod uwagę, że nasz rynek nie jest priorytetowy dla Apple, a to przekłada się na takie kwestie jak serwis.
@yaszuRa: dyski 128GB omijaj, bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto. System zajmuje max może 50GB, ale na pewno będziesz chciał zainstalować programy, które zabierają miejsce. Doliczając parę innych czynników, to w sumie można ze spokojem przyjąć, że połowa pojemności idzie na dzień dobry. W krajach członkowskich UE, gwarancja na sprzęt trwa 24 miesiące, jednak w ramach tego, masz roczną gwarancję producenta. Jeżeli będziesz chciał gwarancję 3 letnią, to warto zainteresować się
@yaszuRa: Mam juz maczka 4 rok i moge szczerze polecic. Na poczatku sie balem ze wzgledu na koszty itp ale te komputery sa zupelnie bezobslugowe. Prawdziwy laptop w ktorym bateria trzyma 6-8 godzin. A co do wersji to kup takiego z 500gb wiekszy komfort. Ja rocznego aira z leasingu wyrwalem za 3800 te kilka lat temu ale szukalem 6 miesiecy w tej cenie
@yaszuRa: MBA to jeden trwalszych sprzętów na rynku... roczna gwarancja u Apple to norma ale sklepy w EU mają 2 lata tzw. odpowiedzialności za towar i jak kupisz w jakimś większym to nikt tam się nie bawi tylko naprawia/wymienia by klient był zadowolony :D
Klasyczny MBA (bo jest już też nowszy 2018 ale to już 5300 wzwyż) ma wszystko to co potrzebne, niektórzy narzekają na ekran ale to absurd bo po
@yaszuRa: no to śmiało bierz 128 po co przepłacać... jak braknie walniesz sobie za grosze (w porównaniu do cen dysków w MBA) NAS (czy choćby prosty dysk pod usb w routerze) pod router i problem solved.

Osobiście polecam MBA i odradzam kupowanie Surface... chyba, że tak lubisz Windows 10 choć nie wiem czy jest ktoś kto lubi to badziewie ;D
@yaszuRa: co do rozdzielczości... choć Mac OS radzi sobie świetnie ze skalowaniem tak uważam, że 2K czy 4K matryca to absurd na 13"... MBA ma 1400x900 i to jest IMO optimum - nie za duże takie i nie za małe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą jak pokazują pierwsze testy nowej generacji ta rozdzielczość pozwoliła MBA uzyskać tak długi czas działania na baterii - nowy model ma już