Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad kupnem Macbook Air - na allegro od 3500, po sklepach 3700, co sądzicie ogólnie o tych laptopach? Chce cichy, mobilny, komputer do pracy biurowej. Ile miejsca zostaje z dysku 128 dla mnie po wgraniu systemu? Rozumiem, że są jakieś przejściówki na HDMI, żeby podłączać sobie np. monitor lub TV? Zastanawia mnie kwestia gwarancji - wszędzie jest napisane 12 miesięcy. Czy potężna UE nie gwarantuje nam 24 miesięcy na wszystkie tego typu towary? Jak z awaryjnościami tego typu sprzętów i pracą? To byłbym mój pierwszy macbook ( ͡° ͜ʖ ͡°) #apple #macbook #komputery
  • 30
@yaszuRa: Chodzi o korzystanie z rozwiązań Apple - wbrew pozorom trudno się z nich potem rezygnuje. Te wszystkie iTunes, itd. To jak utknięcie w infrastrukturze Google, tyle że w drugim przypadku masz wybór sprzętu, a w pierwszym nie.

Pod Windą jest też więcej darmowych, dobrych narzędzi do edycji filmów. Zresztą jest więcej narzędzi do wszystkiego :-)

Co do MS Office, to weź pod uwagę, że licencja może nie przewidywać zmiany systemu
@yaszuRa: Polecam też rozejrzeć się za używanymi macbookami pro z 2014/2015. Swojego szukałem nieco ponad miesiąc, ale jest praktycznie jak nowy - kupiony przez pierwszego właściciela w 2017 roku. Dysk 128gb nie jest dla mnie problemem, a pracuję w photoshopie i lightroomie. Tylko uważaj, później ciężko jest się odzwyczaić od retiny, touchpada i systemu ( ͡° ʖ̯ ͡°)