Wpis z mikrobloga

Jestem bohaterem swojego domu. Naprawiłem zmywarkę na której wszyscy kładli już lachę. Trwało to dwa dni, rozłożona i złożona do kupy. Już miałem się poddać, dzisiaj byłem nawet oglądać nową. I tak oto zaoszczędziłem 1,5k. Brawo ja!

#chwalesie #diy
  • 28
  • Odpowiedz
@Rolexarmaniyebut: Panie, szwagrowi spalił się zasilacz w TV powiedziałem żeby sprawdził czy kondziołki nie spuchły, sprawdził, na tv podłączonym do prądu, podobno prawie salto wypierdzielil ;D No i musiał kupić nowy tv ;)
  • Odpowiedz
@24-Sto: @alegoraco: zepsuła się pompa a właściwie zapchała jakimiś śmieciami. Tylko że przy okazji gdy obracałem ją na bok celem rozkręcenia, to zalałem moduł sterujący, który następnie uruchomiłem. Później dwie złączki podłączyłem odwrotnie i była cisza. Rozbierałem ją ze trzy razy żeby suszyć i ostatecznie doszedłem do tego, że złączki są zamienione. Ruszyła i teraz działa jak nowa. Każdy element rozebrałem i przeczyściłem. Nazbierało się tego przez pięć lat.
  • Odpowiedz
@L3stko: Brawo Ty. Ostatnio, gdy usiłowałem naprawić zmywarkę zdemolowaną przez podnajemcę mieszkania (ewidentnie ładowali do niej talerze z resztkami jedzenia, nie wiem, czy nawet filtra nie zdjęli "bo się zapychał"), stwierdziłem kompletnie połamany wirnik pompy myjącej (a jego obecne w korpusie resztki wyglądały, jakby w końcówce życia pompowały nie wodę, a wióry stalowe). Sam wirnik nie do kupienia (i w tym momencie drobnym szczegółem był fakt, że w żaden żywy sposób
  • Odpowiedz
@Jarek_P: no ja w wirniku znalazłem klocek lego, paciorek z koralików i szkło z kieliszka. Nie mam bladego pojęcia jak to się tam dostało. Dodatkowo wszelkie możliwe przewody otłuszczone a odpowietrzenie wentylatora wręcz zaklejone twardą tłustą mazią. Najbardziej obawiałem się o moduł sterujący bo autentycznie leciały iskry. Ostatecznie doszedłem do zamienionych złączek i działa. Jest satysfakcja. A za zaoszczędzone pieniądze mogę sobie bez wyrzutów sumienia kupić coś fajnego ( ͡º
  • Odpowiedz
@L3stko: też mi się kiedyś popsuła zmywarka, w końcu znalazłem instrukcję jak ja rozłożyć i w końcu udało mi się znaleźć zator który przetkałem. Instrukcję tego co zrobiłem zamieściłem w necie (chyba nawet na wykopie),.... a już w pewnym momencie się podałem i zacząłem szukać nowej zmywarki na necie
  • Odpowiedz
@L3stko: ja ostatnio do zmywarki, która nie domywała wlałem pół litra octu i puściłem na najdłuższy program. Na razie pomogło, zobaczmy na jak długo
  • Odpowiedz
@L3stko: @lent:
to z octem to mogę potwierdzić... że sąsiad który zajmuje się naprawą sprzetów agd też mówił że to działa. ja mam starą zmywarkę (15 lat) i raz na 3-6 miesięcy leci właśnie na occie a raz na tabletkach z marketów do czyszczenia zmywarki.

3-4 lata temu zapchała się - grzałka oraz płaszcz wodny zostały zapchane syfem - tłuszczem i resztkami jedzenia (taka papka). płaszcz wodny zdemontowany, przepłukany pod
  • Odpowiedz
@L3stko: ja już naprawiłem dwie. Pierwsza po kilku latach się wyłączała z powodu zalewania. Uszczelka w pomoce poszła. Uszczelki z serwisu nie dostaniesz ale nową pompkę za 300zl już tak. Kupiłem uszczelkę w sklepie z narzędziami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Druga zmywarka niedomywała naczyń. Filtr był zle włożony i pozamykały się dysze wirników. Po przeczyszczeniu działa jak nowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz